J&T Bance letos stoupl čistý zisk o 150 procent na 536 milionů

2.6.2014 11:43   |  

J&T Banka, tuzemský poskytovatel služeb privátního bankovnictví, hlásí výrazný meziroční nárůst zisku. V prvním čtvrtletí stoupl o 150 procent na 536 milionů korun. Bance se dařilo prodávat především úvěry. Stoupaly také výnosy z poplatků a provizí.

Bilanční suma banky vzrostla o 39 procent na 121,2 miliardy korun.Nárůst bilanční sumy způsobilo především opětovné navýšení klientských vkladů, které meziročně vzrostly o 36 procent na 96 miliard korun.

Meziroční růst o 33 procent zaznamenaly v prvním čtvrtletí úvěry, když překročily 56 miliard korun, a významně tak ovlivnily čistý úrokový výnos. Ten na konci března stoupl o 64 procent na 730 milionů korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí se zvýšily o 96 procent na 153 milionů korun.

Banka ke konci čtvrtletí vykázala kapitálovou přiměřenost 13,3 procenta, čímž splňuje přísnější obezřetnostní požadavky v důsledku nové regulace EU. Ke konci března banka ukončila dlouholetou spolupráci s ratingovou agenturou Moody's.

„Evropská regulatorika v oblasti kapitálového řízení bank značně demotivuje systémově menší peněžní ústavy v dobrovolné spolupráci s ratingovými agenturami. Požádali jsme proto Moody's o stažení ratingu J&T Banky,“ uvedl člen představenstva banky Igor Kováč.

J&T Banka
J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje vedle služeb privátního bankovnictví také specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR je J&T Banka od roku 1998.

Čtěte také:

J&T plánuje zábavní park za čtyři miliardy, možná v Česku. Ale chce dotace

J&T expanduje na Balkáně. Převzala chorvatskou banku

J&T se zabydluje v mediálním byznysu

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web