J&T Bance se v Česku daří, čistý zisk jí loni vzrostl o čtvrtinu

9.4.2015 13:59   |  

Tuzemské J&T Bance, která poskytuje služby privátního bankovnictví, stoupl v roce 2014 čistý zisk meziročně o 26 procent na 1,34 miliardy korun. Bilanční suma banky se zvýšila o pětinu.

Provozní zisk J&T Banky činil 1,69 miliardy korun a zaznamenal tak meziročně téměř 40procentní růst. Bilanční suma banky vzrostla o 21 procent na 133,8 miliardy korun.

K jejímu nárůstu vedlo především čtvrtinové navýšení klientských vkladů na 106,9 miliardy korun. Růst vykázaly také úvěry (71,1 miliardy korun), kterých bylo poskytnuto meziročně o 19 procent více. Nárůst objemu vkladů spolu s kapitálovým vybavením banky umožnil rozvoj úvěrových obchodů, což se projevilo na 35procentním meziročním růstu úrokových výnosů na 5,8 miliardy korun.

Úspěšné odvětví

V Česku se loni dařilo celému bankovnímu sektoru, souhrnný čistý zisk loni zvýšil o 2,41 miliardy na 63,46 miliardy korun. J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje vedle služeb privátního bankovnictví také specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory.

V České republice J&T Banka působí od roku 1998. Do bankovního holdingu J&T Finance Group patří vedle české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO, J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu a banka VABA v Chorvatsku.


Čtěte také:

J&T koupila podíl ve slovinském Petrolu

J&T míří k propojení s šestou největší soukromou firmou v Číně

J&T investuje do chytrých pouličních lamp sbírajících data

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web