J&T Banka chce do tří let navýšit vklady na 700 milionů eur

6.9.2010 14:28   |  

Slovenská J&T Banka chce do tří let navýšit objem vkladů ze současných 470 milionů eur (11,6 miliardy korun) na 700 milionů eur (zhruba 17,3 miliardy korun). Uvedla to agentura Mediafax s odkazem na slovesnkou agenturu SITA.

Počet klientů a objem vkladů v J&T Bank Bratislava stále roste, počet vkladatelů dosáhl na konci prvního pololetí letošního roku 3 585 a objem vkladů 454 milionů eur (11,21 miliardy korun).

„Když jsme před rokem zavedli nový třicetitisícový terminovaný vklad, očekávali jsme větší počet klientů s nižším objemem vkladů. Vývoj však byl přesně opačný, tedy získali jsme v porovnání s plánem méně klientů, avšak s větším objemem vkladů,“ řekla agentuře SITA ředitelka bratislavské pobočky banky Monika Céreová a dodala, že objem vkladů před zavedením tohoto produktu představoval zhruba 250 milionů eur (6,2 miliardy korun).

Podle Céreové narůstá objem vkladů každý den průměrně o jeden milion eur (24,7 milionu korun), do konce roku by tak celkový objem mohl přesáhnout hranici 500 milionů eur (12,35 miliardy korun). Udržení současného růstového trendu by měly nové produkty, které chce banka v nejbližší době představit.

J&T Banka je členem skupiny J&T. Zaměřuje se na poskytování služeb privátního a investičního bankovnictví a první účet otevřela 6. března 2006. Kromě J&T Banky Praha a J&T Banky Bratislava jsou součástí skupiny také J&T Bank Moskva, J&T Bank Switzerland a od roku 2008 i J&T Bank & Trust Barbados.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web