J&T Banka ohlásila historicky nejúspěšnější rok. Čistý zisk jí vzrostl 2,5krát na miliardu

J&T Banka, jedna z nejvýznamnějších privátních bank na českém trhu, zažila i přes globální krizi nejúspěšnější rok. Čistý zisk banky v loňském roce vzrostl meziročně téměř 2,5krát na rekordních 1,015 miliardy korun. Provozní zisk dosáhl úrovně 1,67 miliady korun a meziročně vzrostl více než 1,5krát.

 ilustrační foto
9.4.2013 11:26   |  

Banka přitom významně zvýšila příjmy ve všech oblastech podnikání. Vedle nárůstu úrokových výnosů (+62 %) významně vzrostly také příjmy za služby poskytované klientům v oblasti správy majetku a organizace dluhopisových emisí (+84 %). Rekordní zisk ještě zvýraznil mimořádný výsledek z obchodování na vlastní účet, kde banka dosáhla zisku přes 700 milionů korun.

Banka v uplynulém roce rostla nejen v provozních výsledcích, ale také bilanční sumou. Růst byl tažen zejména nárůstem klientských vkladů. Ke konci roku 2012 tak banka poskytovala služby více než 23 tisícům klientů, kteří v bance uložili přes 64 miliard korun, meziročně o 16 procent více.

J&T Banka ke konci roku vykazovala kapitálovou přiměřenost na úrovni 11,9 procenta, což je výrazně více než dlouhodobě cílovaná hodnota 11 procent.


Čtěte také:

Tatra má nového majitele, peníze poskytla J&T

J&T Banka bude prodávat vlastní dluhopisy

Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web