J&T Banka usiluje o vstup na chorvatský trh

Slovenská investiční skupina J&T chce skrze svou českou banku vstoupit na chorvatský trh. Uchází se o většinový podíl ve dvou menších finančních ústavech Centar Banka a VABA Banka Varaždin. Oba jsou v současnosti ve finančních problémech.

 ilustrační foto
23.8.2013 10:09   |  

J&T Banka nabízí, že do Centar Banky vloží dohromady 150 milionů chorvatských kun (zhruba půl miliardy Kč), chce za to většinový podíl. „Finální rozhodnutí o vstupu na chorvatský bankovní trh očekáváme v nejbližších týdnech,“ řekl Hospodářským novinám finanční ředitel J&T Banky Igor Kováč.

Kdyby vyšla Centar Banka a ještě jeden obchod, kdy se taky jedná o banku, tak potom bychom se relativně levně dostali na chorvatský trh,“ dodal Kováč. Podle deníku je onou druhou bankou Banka Varaždin.

Pro finanční pomoc Centar Bance stanovila J&T pět podmínek. Jednou z nich je vyvedení špatných úvěrů. „Koupě není ještě vůbec jasná, bude záležet na tom, jestli budou splněny naše podmínky,“ dodal Kováč. Banka by se podle něj v Chorvatsku soustředila na bohatší klientelu.

J&T Banka v Česku poskytuje vedle služeb privátního bankovnictví specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory.


Čtěte také:

Štěpán Ašer z J&T Banky: Příležitosti vidíme tam, kde ostatní vyklízejí pozice

J&T Banka vydělala na úvěrech ECB

Slovenský východ ztrácí legendu. J&T strojírny nezachránila

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC… více

Komerční prezentace
Mobilní web