J&T Banka zvedla provozní zisk téměř o čtvrtinu

26.3.2010 15:49   |  

J&T Banka loni dosáhla skoro stejného zisku, jako v předcházejícím roce. Čistý zisk činil 234 miliony korun, což je v porovnání s rokem 2008 o pět milionu korun více. Provozní zisk však bance díky úrokovým výnosům vzrostl o více než 23 procent na 591 milionu korun.

Za výrazným zvýšením provozního zisku je zejména růst čistých úrokových výnosů. Zlepšující se marže úvěrových obchodů tak nahradila celkový pokles objemu poskytnutých úvěrů. Bance také pomohl růst objemu klientských vkladů – na počátku čtvrtého čtvrtletí totiž přišla na trh s nabídkou úročených termínovaných vkladů již od půl milionu korun a získala tak více než dva tisíce nových klientů.

Čistý zisk banky, který je jen mírně vyšší než v předchozím roce, ovlivnila tvorba opravných položek k úvěrovému portfoliu za více než 250 milionu korun. “Výsledná tvorba opravných položek je vyšší než jsme na začátku roku plánovali, ale pokračující útlum v sektorech, které financujeme, si vyžádal své,“ uvedl generální ředitel banky Štěpán Ašer. Dodal však, že dosažený čistý zisk je pro banku v nepříznivém makroekonomickém prostředí velkým úspěchem.

O téměř deset procent vzrostly bance v meziročním srovnání také výnosy z poplatků a provizí. „Naším cílem pro příštích několik let je růst poplatkových příjmů. Příležitosti vidíme zejména v oblasti služeb souvisejících s investováním, správou klientského majetku a organizaci nových emisí,“ uvedl Ašer.

Banka také s výsledky oznámila, že ani v tomto roce nepoužije zisk na výplatu dividend, ale využije ho na kapitálové posilnění. J&T Banka se zaměřuje na individuální klienty a obchody, vedle privátního bankovnictví poskytuje banka specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic a obchoduje s cennými papíry pro soukromé investory.

V současnosti mezi bankovní domy J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, švýcarská banka J&T Bank (Switzerland) Ltd., ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank & Trust Corporation se sídlem na Barbadosu.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web