J&T Banka zvýšila zisk o 43 procent

28.4.2010 11:14   |  

J&T Banka dosáhla za první čtvrtletí letošního roku zisku po zdanění ve výši 125 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 43 procent. Provozní zisk meziročně vzrostl o 89 procent na 186 milionů korun.

„Do zvýšení provozního zisku se promítl nárůst marží z úvěrových obchodů ve srovnání se stejným obdobím minulého roku a výnosy z investic volné likvidity do cenných papírů,“ uvedl generální ředitel banky Štěpán Ašer. Ten také uvedl, že významnější pozici v bilanci banky by měly zastávat investice do cenných papírů, kde vidíme příležitost k diverzifikaci příjmů se zajímavým výnosem.

Výnosy z poplatků a provizí, které jsou pro banku prioritou, vzrostly meziročně o 17 procent. Vedle nových emisních programů byl nárůst ovlivněn i zvýšenou aktivitou klientů na kapitálových trzích.
Bilanční suma vzrostla meziročně o 20 procent na 43 miliard korun.

Její růst ovlivnil především nárůst klientských vkladů v meziročním srovnání o 26 procent, zejména díky aktivitám v nových segmentech. Objem vkladů tak překročil 37 miliard korun. Banka se nadále soustředí na služby pro klienty s dlouhodobými prostředky, 90 procent vkladů bylo uloženo na termínovaných vkladech. Objem úvěrů meziročně poklesl o 19 procent.

J&T Banka se zaměřuje na klienty a obchody vyžadující výraznou míru individuálního přístupu. Klienty banky jsou nejen privátní investoři, ale i některé velké instituce. V současnosti do J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, švýcarská banka J&T Bank (Switzerland), ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Autor: Mediafax

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web