J&T expanduje na Balkáně. Převzala chorvatskou banku

J&T Banka dnes vstoupila na chorvatský bankovní trh. Za 270 milionů korun koupila majoritní balík chorvatské VABA Banky, do jejíhož vedení hodlá nastoupit i partner J&T Patrik Tkáč. Bude členem dozorčí rady. Po půlročních jednáních teď finančníci čekají na zelenou od Chorvatské národní banky.

JT banka, Česko
12.5.2014 16:15   |  

Potvrzením rozhodnutí představenstva a dozorčí rady vstupuje dnešním dnem J&T Banka do chorvatské VABA banky. Navýšením základního jmění o 75 milionů kun, což je přibližně 270 milionů korun a získáním 58procentního podílu tak bylo úspěšně završeno více než půlroční vyjednávání. V průběhu následujících dní by měla J&T Banka obdržet souhlas Chorvatské národní banky se získáním majoritního podílu.

„Jsme rádi, že jsme došli k oboustranné dohodě, která jak pevně věřím, bude pro všechny přínosná. K zahájení finančních transakcí je nezbytné dostát předem domluvených podmínek uzavřených Memorandem of Understanding, což by mělo nastat v průběhu následujících týdnů,“ komentuje akviziční proces Igor Kováč, člen představenstva J&T Banky.

V současné chvíli dochází k úpravě stanov chorvatské banky a k volbě nových členů dozorčí rady, do které byli nominováni známa jména Patrik Tkáč, Igor Kováč, Ivo Enenkl a Juraj Lálik. Zároveň došlo k nominaci třetího člena představenstva VABA banky, kterým by se měla stát Monika Céreová, bývalá ředitelka J&T Banka Slovensko.

Vstupem kapitálově silného investora získá VABA banka dostatek prostředků a know-how pro další růst a rozvoj. Navýšení základního jmění se zároveň pozitivně promítne na činnosti a výkonnosti banky.


Čtěte více:

J&T se zabydluje v mediálním byznysu

J&T plánuje zábavní park za čtyři miliardy, možná v Česku. Ale chce dotace

Igor Rattaj: TMR a Snowhill - sňatek z rozumu

Autor: lem

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web