J&T Finance dosadila do vedení Atlantiku svoje zástupce

25.6.2010 11:40   |  

Společnost J&T Finance dosadila v souvislosti s dokončením akvizice skupiny Atlantik svoje zástupce do představenstev společností Atlantik Asset Management a Atlantik finanční trhy. Předsedou představenstev obou firem se stal Tomáš Martinec. Nynější členy doplnili vždy tři zástupci nového vlastníka, představenstva obou firem jsou tak nyní šestičlenná.

Představenstvo společnosti Atlantik FT rozšířili vedle Martince Štěpán Ašer a Miloš Badida. Zbývajícími členy jsou Miloslav Martínek, Milan Vaníček a Pavel Němec, dosavadní předseda představenstev obou společností.

Novými členy představenstva Atlatik AM se spolu s Martincem stali Miloslav Zábojník a Miloš Badida. Doplnili tak Pavla Němce, Miloslava Martínka a Vratislava Svobodu.

„Po dokončení transakce se můžeme začít naplno věnovat přípravě a realizaci společných cílů, primárním je rozvoj služeb pro naše klienty. Stávající nabídky všech společností se dobře doplňují, z transakce tak budou profitovat zejména klienti a obchodní partneři, kteří získají lepší zázemí a přístup k novým službám,“ uvedl Ašer, který je zároveň šéfem J&T Banky.

J&T chce být v příštích pěti letech ve trojce největších tuzemských obchodníků s cennými papíry a největším aranžérem nových emisí pro domácí společnosti. V letošním roce plánuje deset primárních emisí dluhopisů a jedné veřejně obchodovatelné.

J&T Finance oznámila transakci na začátku června. Podepsala tehdy smlouvu s KKCG Finance o koupi finanční skupiny Atlantik, tedy sto procent akcií společnosti Atlantik FT a sto procent Atlantik AM. V polovině černa schválila transakci ČNB a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kupní cenu J&T Finance nezveřejnila.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web