J&T koupila podíl ve slovinském Petrolu

Společnost J&T Investment Opportunities Limited, dceřiná firma J&T Private Equity Group (JTPEG), získala téměř osmiprocentní podíl ve společnosti Petrol d.d. Ta je lídrem v dodávkách pohonných hmot a jiných ropných produktů ve Slovinsku. JTPEG se tak stala největším nestátním akcionářem Petrolu.

ilustrační foto
26.3.2015 14:50   |  

„Akvizice podílu v Petrolu je v souladu s dlouhodobou investiční strategií skupiny JTPEG v petrochemickém průmyslu. JTPEG se dlouhodobě zajímá o Unipetrol, přičemž je i nepřímým držitelem minoritního podílu. Potenciální investice dopředu nekomentujeme, vyjadřujeme se až k dokončeným obchodům,“ řekl projektový manažer JTPEG Libor Kaiser.

Petrol je energetická společnost, která vlastní v zemích bývalé Jugoslávie 472 čerpacích stanic. Tam mimo služeb a produktů pro automobily nabízí produkty pro domácnost, potraviny a další zboží.

J&T Private Equity Group je evropský investor aktivní především v energetice a průmyslu, realitách, médiích, sportu, cestovním ruchu, informačních a komunikačních technologiích či vědě a výzkumu. Skupina JTPEG byla založena na konci roku 2013 po oddělení mimobankovních aktivit finanční skupiny J&T, která vznikla roku 1994.

Česko-slovenská investiční skupina J&T se zaměřuje na služby spojené s bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí a projektovým financováním. Působí především v České a Slovenské republice, Chorvatsku a v Ruské federaci.


Čtěte také:

J&T investuje do chytrých pouličních lamp sbírajících data

Skupina J&T posiluje v Tatry Mountain Resorts

Byznys roku? Číňané chtějí vstoupit do skupiny J&T

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web