J&T stoupl zisk o 90 procent, díky prodeji majetku a akvizici Poštové banky

Česko-slovenské investiční skupině J&T Finance Group stoupl loni čistý zisk meziročně o 90 procent na 90,3 milionu eur (asi 2,51 miliardy korun). Vedle stabilních výsledků J&T Banky a akvizice Poštové banky měl na zisk vliv také prodej nebankovních aktivit do nově vzniklého holdingu J&T Private Equity Group.

 ilustrační foto
25.8.2014 12:20   |  

Bilanční suma J&T Finance Group stoupla o 45 procent na 8,4 miliardy eur (233,4 miliardy korun). Zároveň ve druhé polovině roku došlo k navýšení kapitálu ze strany akcionářů o 192 milionů eur (5,33 miliardy korun). Hodnota vlastního kapitálu tak koncem roku 2013 činila 1,01 miliardy eur (28,06 miliardy korun).

Ke konci roku evidovala skupina J&T Finance Group 64procentní nárůst klientských vkladů na úroveň 6,45 miliardy eur (179,3 miliardy korun). K tomu jí dopomohly pozitivní výsledky privátní J&T Banky, jejíž zisk v roce 2013 činil 1,07 miliardy korun a bilanční suma přesáhla úroveň 110 miliard korun (nárůst o 25 procent).

Dokončením akvizice 88procentního podílu Poštové banky k 1. červenci 2013 rozšířila skupina portfolio poskytovaných produktů o drobnou klientelu a výrazně navýšila klientský kmen. Tento krok se pak také projevil v konsolidovaném zisku skupiny, do nějž je zahrnut zisk skupiny Poštové banky za druhé pololetí loňského roku 29 milionů eur (806,2 milionu korun).

Skupina J&T se zaměřuje na poskytování služeb spojených s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích České a Slovenské republiky, Chorvatska a Ruské federace.


Čtěte také:

Slepá důvěra: Deset procent ročně od J&T banky. Nebo taky nic

J&T Banka ukončila spolupráci s agenturou Moody’s, zůstane bez ratingu

Policie šetří údajné úplatky v Karibiku, podezřelé jsou špičky J&T

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web