Skupině J&T vzrostl zisk o 92 procent

5.10.2010 15:05   |  

Investiční a bankovní skupině J&T vzrostl v prvním pololetí meziročně čistý zisk o 92 procent na 53,3 milionů eur. Ke konci prvního pololetí se vlastní kapitál společnosti pohyboval na částce 704,2 milionu eur, což znamená dvacetiprocentní nárůst. Konsolidovaný majetek se rozšířil o 37 procent na 4,8 miliardy eur. Skupina se rozhodla vyplatit dividendy ve výši 63,5 milionu eur.

Čistý úrokový výnos dosáhl koncem června 20,7 milionu eur, což je 82 procent výnosu za celý rok 2009. „Podíl čistého úrokového výnosu na čistém zisku se od konce roku 2009 zvýšil z 22 procent na současných 39 procent, což odpovídá našim cílům a očekáváním. Strategie skupiny totiž počítá s tím, že podíl tohoto ukazatele na čistém zisku bude narůstat,“ komentoval výsledky finanční ředitel J&T Finance Group Miloš Badida.

Letos v červnu si společnost, která vlastní či spoluvlastní například fotbalovou Spartu, zpravodajský kanál Z1, Plzeňskou energetickou nebo Energetický a průmyslový holding, udělala další zářez na pažbě, když koupila Atlantik Asset Management a Atlantik finanční trhy. Touto akvizicí rozšířila J&T své aktivity i na kapitálových trzích. Hodnota volných finančních prostředků skupiny překonala hranici 520 milionů eur.

Celkové množství poskytnutých úvěrů se ke konci pololetí vyšplhalo na 2,2 miliardy eur. V tomto případě jde o nárůst 376 milionů eur od začátku roku 2010. Rostly také přijaté vklady až na hranici 2,6 miliardy eur. Závazky J&T vzrostly o 40 procent a dosáhly tak 4,1 procenta.

Skupina J&T poskytuje komplexní služby v privátním bankovnictví, správě majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictví a projektovém financování. Její činnostně spjata především s Českem a Slovenskem. Operuje také ale na trzích ve Švýcarsku, Rusku i v karibské oblasti. Mezi zásadní součásti společnosti patří čtyři banky, J&T Banka, J&T Bank (Switzerland), J&T Bank ZAO a J&T Bank and Trust Inc.

Autor: haj

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web