Skupina J&T zvýšila zisk meziročně o devět procent

17.6.2010 11:08   |  

Skupina J&T dosáhla loni čistý zisk ve výši 115,6 milionu eur, což představuje devítiprocentní meziroční nárůst. Podle předběžných výsledků za první čtvrtletí letošního roku navázala skupina J&T na tyto výsledky čistým ziskem 48,6 milionu eur. V letošním roce skupina plánuje vyplacení dividendy přibližně ve výši 63 milionu eur.

Čistý úrokový výnos za rok 2009 dosáhl výše 25,4 milionu eur, za první čtvrtletí letošního roku pak 12 milionů eur. „Nárůst čistého úrokového výnosu za tato období byl podporován jak růstem objemu poskytnutých úvěrů, tak i růstem úrokových marží“, uvedl Miloš Badida, finanční ředitel a člen představenstva J&T Finance Group.

Důležitou součástí výsledku Skupiny J&T byl zisk z obchodování na finančních a kapitálových trzích ve výši 54,6 milionu eur, plynoucí především z obchodu s cennými papíry. V prvním kvartálu roku 2010 došlo k akceleraci růstu zisku z obchodování až na úroveň 46,4 milionu eur a k dalšímu výraznému zhodnocení investic do cenných papírů.

Skupině J&T se v průběhu roku podařilo posílit svojí likviditu. Objem volných finančních prostředků meziročně vzrostl o 48 procent a překonal hranici 517 milionu eur, což představuje 12 procent celkového majetku skupiny J&T.

Autor: prh

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web