Jak lze letos čerpat rodičovský příspěvek

10.1.2011 8:10   |  

Nový rok přinesl několik změn v čerpání rodičovského příspěvku. Například zkrácení lhůty pro výběr varianty délky jeho pobírání. Nejméně výhodnou volbu přitom představuje čerpání příspěvku po dobu čtyř let.

Čas na výběr

Nárok na rodičovský příspěvek mají nadále všichni rodiče, bez ohledu na jejich majetkové poměry či příjem, kteří celodenně osobně pečují o nejmladší dítě v rodině. Zůstává zachována i možnost volby délky pobírání rodičovského příspěvku – dva, tři a čtyři roky.
Oproti roku 2010 však došlo ke zkrácení doby, kdy se může rodič dítěte rozhodnout, jakou variantu pobírání rodičovského příspěvku si zvolí. V roce 2010 se mohl rodič rozhodnout pro tříletou variantu do 21. měsíce věku dítěte, nyní je to pouze do konce devátého měsíce. Promeškat lhůtu se přitom rozhodně nevyplatí.

Kdo si včas nezažádá, ten bude ze zákona pobírat rodičovský příspěvek čtyři roky, což je jednoznačně nejméně výhodná varianta, kterou by čerpat pouze rodiče, kteří nemají ze zákona jinou možnost.
Jestliže je vaše dítě k 1. lednu letošního roku starší deseti měsíců a mladší 21 měsíců, tak si musíte zažádat o tříletou variantu do konce února.

U dvouleté varianty ke změně nedošlo. I letos je zapotřebí zažádat do konce měsíce následujícího po měsíci, ve kterém dítě mělo 22 týdnů.

Výše příspěvku

Při pobírání rodičovského příspěvku do dvou let věku dítěte činí jeho měsíční výše nadále 11 400 korun. Pro možnost čerpání dvouleté varianty je zapotřebí mít odpovídající příjem, nárok na mateřskou musí dosahovat 380 korun denně, což odpovídá měsíčnímu příjmu nad 16 500 korun.
Při tříleté variantě je měsíční rodičovský příspěvek 7600 korun. Při čtyřleté variantě činí měsíční rodičovský příspěvek 7600 korun v prvních devíti měsících a poté pouze 3800 korun.

Volba varianty

Pravděpodobně nikdo si dobrovolně nezvolí čtyřletou variantu, protože za celé čtyři roky by rodič obdržel 216 600 korun, zatímco při tříleté a dvouleté variantě by teoreticky mohli rodiče dostat až 273 600 korun.
V praxi však navazuje výplata rodičovského příspěvku na peněžitý příspěvek v mateřství, tedy mateřskou, takže rodiče dostanou sice o něco méně na rodičovském příspěvku, protože ještě několik týdnů po narození dítěte dostávají mateřskou. Nejedná se však o žádnou ztrátu, protože mateřská je vyšší než rodičovský příspěvek.
V případě, že by byla mateřská nižší, tak je vyplácen rodičovský příspěvek ihned po narození dítěte. Rodičovský příspěvek po čtyři roky budou tedy pobírat pouze rodiče, kteří nemají jinou možnost. Čtyřletá varianta je povinná například pro nezaměstnané maminky nebo matky podnikatelky, které si neplatily nemocenské pojištění. V těchto případech budou čerpat rodičovský příspěvek ihned po narození dítěte.

Co když zůstanete doma s dítětem déle?

Někteří rodiče zvolí finančně nejvýhodnější dvouletou variantu pobírání rodičovského příspěvku. Následně si však z různých důvodů situaci rozmyslí a chtějí zůstat s dítětem doma ještě jeden rok. Původně třeba ženy předpokládaly, že se jim podaří opět otěhotnět. Jak mohou postupovat, aby mohly být s dítětem doma další rok? Zůstat doma s dítětem třetí rok je možné, ale rodič již nebude samozřejmě dostávat žádný rodičovský příspěvek, byl totiž vyčerpán během zvýhodněných dvou let. Jestliže však rodič zůstane doma, tak nemusí platit zdravotní ani sociální pojištění a zaměstnavatel mu musí nadále držet místo. Zaměstnavatele stačí pouze požádat o tříletou rodičovskou dovolenou. Pro účely sociálního pojištění bude rodič i po dobu třetího roku považován za zaměstnance a tato doba mu bude zhodnocována pro důchodové účely. U zdravotního pojištění je potřeba pouze zdravotní pojišťovně oznámit, že budete celodenně osobně a řádně pečovat alespoň o jedno dítě do sedmi let věku a zdravotní pojištění bude za vás platit stát.

Jak dlouho vám musí zaměstnavatel držet místo?

Délka pobírání rodičovského příspěvku a doba čerpání rodičovské dovolené se nemusí shodovat. Lze pobírat například rodičovský příspěvek dva roky a čerpat rodičovskou dovolenou tři roky. Podle zákoníku práce je zaměstnavatel povinen poskytnout rodičovskou dovolenou v rozsahu, v jakém si matka nebo otec požádá. Nejdéle však do doby tří let věku dítěte. Zaměstnavatel však může poskytnout neplacené volno i pro čtvrtý rok, ale v tomto případě záleží pouze na jeho vůli.

Autor: Petr Gola, Finexpert.cz

Komentáře

Čtěte také

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Daruji za odvoz? Ale jděte, tahle auta se dnes prodávají dokonce dráž než jejich moderní nástupci. Třeba taková „tisícovka“ mění majitele klidně za čtvrt milionu. A zdaleka není… více

Mobilní web