Je zpátky. Kmotr bubliny dot.com Frank Quattrone se vrací na scénu

7.4.2011 7:45   |  

Jeden z největších investičních bankéřů z dob poslední internetové bubliny se tento týden vrátil na scénu. Do záře reflektorů ho katapultovala účast na prodeji výrobce mikročipů National Semiconductor za 6,5 miliardy dolarů (takřka 111 miliard korun) rivalovi Texas Instruments.

Frank Quattrone, jenž platil za těžkou váhu v bankovnictví pro technologické společnosti, se tak vrací v době rostoucích obav z další internetové bubliny.

Posledním obchodem se tak Quattroneho investiční banka Qatalyst Partners, kterou založil v roce 2008, zařadila do první ligy. Od začátku roku Qatalyst asistoval při technologických obchodech za 10,3 miliardy dolarů. Vyplývá to z dat společnosti Dealogic. Před Qatalyst se dostali pouze dva velcí hráči Wall Streetu, a to Goldman Sachs a Morgan Stanley.

Quattrone pomáhal v devadesátých letech minulého století stovkám společností s veřejnou nabídkou akcií. Včetně společností Amazon. com či Netscape. Po kolapsu technologické bubliny na přelomu století se stáhl. Čelil dvěma soudním sporům ohledně provizí za primární úpisy. Oba spory zůstaly nevyřešeny, Quattrone se nakonec dohodl s vyšetřovateli.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Čeští milionáři sází na reality, majetek jim roste rychleji než v Evropě

Čeští milionáři sází na reality, majetek jim roste rychleji než v Evropě

Česko patří mezi země s nejrychleji rostoucím počtem dolarových milionářů v Evropě. Tvrdí to studie poradenské firmy Cap Gemini, podle níž se loni řady tuzemských boháčů rozrostly… více

Mobilní web