Ječmínek dlouho pomáhal Hušákovi, teď pomůže i Cupkovi

31.5.2011 19:39   |  

aktualizováno Roman Ječmínek, který byl dlouho pravou rukou Aleše Hušáka ve vedení Sazky, se teď bude v týmu insolvenčního správce Josefa Cupky snažit obnovit její provoz poté, co Hušák rozhodnutím o konkurzu přišel o rozhodovací pravomoci. Hušák však dál zůstává ve svých funkcích a bude plnit úkoly, které mu zadá Cupka. Valná hromada Sazky dnes schválila účetní uzávěrku za loňský rok, zisk po zdanění ze sázek a loterní činnosti firmy přesáhl 1,4 miliardy korun, což znamená nárůst o 14 procent.

Nejužší tým insolvenčního správce Cupky má deset členů. Jeho šéfem bude bývalý generální ředitel slovenské Fortuny Marek Biely. „Pan Ječmínek by měl být po technické stránce tím, kdo nám objasní fungování těch technických záležitostí ať už jde o IT nebo o loterijní záležitosti,“ uvedla mluvčí insolvenčního správce Lenka Tichá.

Ječmínek dnes seznámil Cupkův tým se základními způsoby organizace a řízení společnosti Sazka. „Jsem v roli jakéhosi odborného poradce, který je nápomocen tomu, aby to převzetí bylo co možná hladké,“ zmínil Ječmínek.

Cupkův tým má tři priority

Prioritou toho týmu je zajištění finančních prostředků pro další fungování a na ten běžný provoz, tak aby zaměstnanci obdrželi výplaty, aby bylo možné vyplatit výhry a Sazka mohla dále normálně běžet,“ řekla Tichá.

Druhou prioritou je zajištění personální. „To znamená, aby lidé, kteří měli tendence odcházet a byli nějakým způsobem přetahováni konkurenčními společnostmi, zůstali v Sazce,“ podotkla Tichá.

Třetí prioritou týmu je získání důvěry sázejících. „Pokud jde o zajištění finančních prostředků pro běžný provoz je záležitostí mezi doktorem Cupkou a věřitelským výborem. Do zítřka mají všichni věřitelé možnost podat svoje nabídky a podle toho, co v nich bude, tak pan doktor Cupka vybere tu nejpřijatelnější a pravděpodobně ji využije,“ dodala Tichá.

Spor je teprve na začátku, shodl se Hušák s insolvenčním správcem

„Hušák s Cupkou se dnes shodli na tom, že jsou profesionály, kteří se při své práci budou vzájemně respektovat. Jsou si totiž vědomi, že celý spor o národní loterii je teprve na začátku a do jeho uzavření je pro činnost společnosti a její další budoucnost nezbytná vzájemná spolupráce při každodenních záležitostech týkajících se provozu Sazky. I nadále platí, že se Sazka proti rozhodnutí Městského soudu v Praze odvolá,“ uvedl mluvčí Sazky Jan Tuna.

Hušák také Cupku pozval na dnešní party pro zaměstnance, kterou prý za své peníze pořádá v O2 aréně. Ten však pozvání nepřijal. „Ano, pan doktor Cupka obdržel pozvánku, ale rozhodl se na párty nechystat,“ potvrdila Cupkova mluvčí. Ječmínek na večerní party pozván nebyl.


Čtěte také: Sazka doplatila velkou výhru. Zažehnala první správní řízení


Podle serveru iHNed.cz včera rezignoval na post místopředsedy představenstva Sazky Tomáš Král, místopředseda ČSTV a šéf hokejového svazu, a jeho místo by měl nahradit Marek Hájek, člen vedení ČSTV a šéf svazu extrémních sportů. Král byl podle serveru považován za spojence Hušáka, zatímco Hájek patří do opačného tábora a mohl by v představenstvu tlačit na Hušákův odchod z čela Sazky. Představenstvo Sazky má nyní ale jen pět členů. Chybí v něm nejen Král, ale i Ječmínek, kterého odvolala před dvěma týdny na Hušákův popud valná hromada Sazky.

Zisk loni rostl

Valná hromada dnes vzala na vědomí zprávu o činnosti a stavu majetku společnosti a zprávu o činnosti dozorčí rady. Schválila také roční účetní závěrku a konsolidovanou účetní závěrku. Celkové výnosy loni dosáhly 9,3 miliardy korun, tržby ze sázkové a loterní činnosti činily 7,3 miliardy a zisk po zdanění přesáhl 1,4 miliardy korun. Zisk tedy vzrostl o 14 procent. Celkový výtěžek společnosti k poslednímu dni loňského roku byl téměř 1,3 miliardy korun.

Odvod výtěžku byl schválen ve výši 913 milionů korun, z toho téměř 911 milionů akcionářům společnosti včetně splátky emise dluhopisů.

Hospodářský výsledek po zdanění po odečtení odvodu výtěžku přesáhl 511 milionů korun. Více než jeden milion korun u Sazky loni vyhrálo 85 sázejících, devatenáct si jich dokonce na konto připsalo přes deset milionů korun. Nejvyšší výhrou bylo 54 623 560 korun.

Sazka se dostala do konkurzu kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly O2 arena. Oprávnění nakládat s majetkem firmy přešlo na Cupku, který vyzval všechny věřitele firmy, aby do středy podali nabídky na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti.

Zelený ostrov chce po Bestsportu 5,3 miliardy korun

Občanské sdružení Zelený ostrov (OSZO), které je hlavním akcionářem sesterské firmy Sazky, společnosti Bestsport, chce od tohoto provozovatele O2 arény 5,3 miliardy korun. Pohledávku chce přihlásit do insolvenčního řízení Bestsportu, dnes to schválila valná hromada sdružení.
OSZO přihlásí do probíhajícího insolvenčního řízení s Bestsportem několik pohledávek. Nejvyšší z nich, přesahující 5,3 miliardy korun, se týká finančního leasingu v souvislosti vysočanské O2 arény. Valná hromada podání přihlášek schválila jednomyslně, na jednání však nebyl přítomen žádný zástupce Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který je největším akcionářem Sazky.

Autor: sal, mediafax, čtk

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web