Ječmínek podal třetí návrh na insolvenci Sazky

21.3.2011 11:56   |  

aktualizováno Místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek podal vlastní insolvenční návrh na Sazku. Jde již o třetí návrh, který je z hlediska existence společnosti klíčový. Otevírá tak možnost předání společnosti z moci generálního ředitele Aleše Hušáka věřitelům. Radovan Vítek a skupina KKCG Karla Komárka jsou zároveň zájemci o vstup do společnosti.

Ječmínek v návrhu připouští, že Sazka je v úpadku a společnost nemá hotovost. „Sazka zastavila platby a podle insolvenčního zákona je v úpadku. Jako místopředsedovi představenstva nám tak vznikla povinnost podat návrh,“ uvedl šéf Autoklubu ČR Ječmínek. Soudu navrhuje, aby se úpadek loterijní firmy řešil reorganizací.

Podle návrhu v insolvenčním rejstříku evidovala Sazka k desátému březnu dluhy po splatnosti ve výši 1,37 miliardy korun vůči šestadvaceti různým věřitelům. Další desítky milionů pak nezaplatila mobilním operátorům, ČEZ, Veolii a dalším firmám, které dodávají Sazce nutné služby na provoz.

Ječmínek prohlásil, že v posledních týdnech přihlásili své pohledávky i dlužníci, o kterých nevědělo ani představenstvo. „Finanční situace se v posledních týdnech radikálně zhoršila a Sazka tak není schopná ani vyplácet výhry, natož dodržet závazky věřitelů,“ uvedl Ječmínek.


Čtěte také:

Trafiky a čerpací stanice odpojují terminály Sazky

Návrh na insolvenci Sazky asi podá jeden ze statutárních zástupců


Podle zákona se teď návrhem musí zabývat i ostatní členové statutárního orgánu. Mimořádná schůze představenstva proběhne dnes, ačkoliv ji Ječmínek požadoval již na pátek.

Největší věřitelé postup Ječmínka vítají. KKCG vyzvala prostřednictvím tiskového mluvčího Dana Plovajka ostatní členy vedení Sazky, aby se připojili k Ječmínkově návrhu, který je podle něj jedinou cestou k záchraně společnosti a ochraně zájmů věřitelů. V prohlášení zopakoval nabídku na záchranu Sazky. Komárek požaduje dvě třetiny akcií za finanční pomoc ve výši 2,8 miliardy korun a garanci 250 milionů ročně sportovním svazům na patnáct let.

Autor: Petr Svoboda

Komentáře

Čtěte také

Zeman u soudu: Altner byl jediným partnerem ČSSD ve sporu o Lidový dům

Zeman u soudu: Altner byl jediným partnerem ČSSD ve sporu o Lidový dům aktualizováno

Prezident Miloš Zeman u Obvodního soudu pro Prahu 1 řekl, že pro sociální demokracii byl ve sporu o Lidový dům partnerem právník Zdeněk Altner. O tom, že Altner uzavřel dohodu s… více

Komerční prezentace
Mobilní web