Jednorázové odpisy srazily hospodaření Morgan Stanley

20.10.2010 15:20   |  

I hospodaření další z pětice největších amerických bank - tentokrát investiční banky Morgan Stanley - za třetí čtvrtletí letošního roku akcionáře a majitele příliš nepotěšilo. Banka totiž vykázala účetní ztrátu ve výši 91 milionů dolarů, když v předchozím roce hospodařila ve stejném čase se ziskem 498 milionů dolarů. také oznámila, že pokračuje v restrukturalizaci hedgeového fondu FrontPoint Partners.

Analytici ale výsledky nehodnotí příkře a říkají, že kvůli několika mimořádným účetním operacím nelze reálná dat porovnávat s odhady. Banka

Morgan Stanley zúčtoval podle analýzy agentury Bloomberg ve třetím čtvrtletí ztrátu 731 milionů dolarů, aby promítl vyšší náklady na případný odkup dluhu v souladu s americkou legislativou. Server Patria.cz k tomu dodává, že ve druhém čtvrtletí letošního roku ze stejného důvodu ovšem v účetnictví vykázal zisk. Dalších 229 milionů dolarů souvisí s ukončením činnosti provozovatele kasina Revel Entertainment Group.

Sečteno, podtrženo, po očištění výkazů o jednorázové účetní položky by americká investiční banka vykázala ve třetím čtvrtletí z běžné činnosti zisk ve výši 313 milionů dolarů. I tak by šlo ale o meziroční propad v hospodaření, respektive ziskovosti o 67 procent.

Konsolidované čisté výnosy Morgan Stanley ve třetím čtvrtletí dosáhly 6,78 miliardy dolarů a překonaly odhad trhu, který podle agentury Bloomberg počítal s výnosy ve výši 6,65 miliard dolarů. Vloni ovšem banka dokázala vydělat 8,47 miliard dolarů, což znamená letošní pokles výnosů o 20 procent.

Peněžní dům také uvedl, že po zapracování nových bankovních pravidel Basel III, by investiční banka vykázala okolo 750 miliard dolarů rizikových aktiv ve srovnání s 451 miliardami dolarů, které evidovala podle pravidel Basel I.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Po dlouhých osmi měsících od uvěznění začal v súdánském Chartúmu soudní proces s českým protestantským aktivistou Petrem Jaškem. Súdánští žalobci ho viní mimo jiné ze špionáže a… více

Mobilní web