Jednotné místo pro výběr daní připraví firma Deloitte Advisory

20.4.2011 7:10   |  

Příprava Jednoho inkasního místa (JIM), kde si poplatník bude moci od roku 2013 vyřídit veškerou odvodovou agendu, se dostává do další fáze. Ministerstvo financí (MF) přidělilo firmě Deloitte Advisory veřejnou zakázku na zpracování Studie proveditelnosti JIM pro příjmy veřejných rozpočtů v hodnotě 15,7 milionu.

Do poloviny srpna tak vznikne komplexní návrh včetně procesního a organizačního modelu JIM. „Posoudí z jednotlivých aspektů, zda je představa o vzniku JIM v té podobě, v jaké s ní ministerstvo financí, ministerstvo práce a sociálních věcí a ministerstvo zdravotnictví pracují, proveditelná,“ řekla Veronika Lukášová z MF.

Ministerstvo financí ale už jednu poradenskou instituci platí. Rezort shodou okolností také pod řízením Miroslava Kalouska v roce 2008 podepsal poradenskou smlouvu se Světovou bankou. „Česká republika má smlouvu i se Světovou bankou, přičemž další mise se uskuteční v závěru spolupráce s Deloitte
Advisory tak, aby detailní technické výstupy bylo možno porovnat s globálním pohledem Světové banky,“ vysvětlila Lukášová. Deloitte se v analýze zaměří hlavně na naplánování proměny finančních organizací, informatiku a legislativu. Firma také představí první hodnověrné údaje, kolik se převedením všech odvodů na jedno místo ušetří.

Ještě letos by ministerstvo financí v projektu JIM rádo stihlo prosadit nový zákon o finanční správě a novelizovat některé další normy. „Studie proveditelnosti je načasována tak, aby bylo možno legislativní práce ještě korigovat podle jejích výsledků,“ dodala Lukášová.

Autor: David Klimeš, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web