J&T Bance klesl do září zisk o 27 procent na 300 milionů korun

19.10.2010 11:41   |  

Tuzemská J&T Banka letos za devět měsíců vykázala čistý zisk 300,5 milionu korun, což je v meziročním srovnání pokles o 27 procent. Důvodem poklesu zisku bylo jednorázové rozpuštění opravných položek v roce 2009.

Provozní zisk banky za tři čtvrtletí naopak meziročně stoupl o 24 procent na 546 milionů korun. Růst provozního zisku ovlivnily především čisté úrokové výnosy. Ty meziročně stouply o čtvrtinu na 830 milionů korun. Čisté výnosy z poplatků a provizi bance vzrostly o 18 procent na více než 78 milionů korun. „Růst poplatkových příjmů je pro nás klíčový,“ uvedl generální ředitel banky Štěpán Ašer.

Bilanční suma banky stoupla ke konci září o 30 procent na 47 miliard korun zejména díky růstu klientských vkladů. Ty se zvýšily meziročně o 37 procent na 41 miliard korun. Podle banky byl hlavním tahounem růstu zájem o nové vkladové produkty. „Máme jednu z nejstabilnějších vkladových bází na trhu, 90 procent klientských prostředků v bance je ukládáno na termínované vklady, z toho polovina na vklady se splatností jeden rok a déle,“ uvedl Ašer.

Objem poskytnutých úvěrů se meziročně nezměnil a zůstal na 27 miliardách korun. Kapitálová přiměřenost banky činí 12,2 procenta.

Za celý rok 2010 očekává vedení banky, že provozní zisk dosáhne 680 milionů korun. Také zisk po zdanění by měl narůst zhruba o deset až 15 procent. „Nyní vyhodnocujeme nové příležitosti našich klientů a předpokládáme, že ještě před koncem roku uzavřeme obchody, které přinesou nárůst úvěrového portfolia,“ naznačil aktuální plány banky Ašer.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje služby privátního bankovnictví a specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR je J&T Banka od roku 1998, působí i na Slovensku, ve Švýcarsku, v Rusku a na Barbadosu.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Mobilní web