JP Morgan a Credit Suisse zaplatí pokutu přes 400 milionů dolarů

Banky JP Morgan Chase a Credit Suisse zaplatí ve Spojených státech pokutu v celkové výši 417 milionů dolarů (8,4 miliardy korun). Urovnají tím federální civilní žaloby, které je vinily z podvádění investorů prostřednictvím prodejů neprůhledných a rizikových hypotečních dluhopisů před finanční krizí roku 2008. Oznámila to dnes americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

JP Morgan
16.11.2012 20:59   |  

Dohoda o stažení žalob na obě banky je dalším případem snahy amerických úřadů stíhat finanční instituce za to, že před krizí nabízely dluhopisy sestavené z rizikových hypoték, jejichž cenový propad vedl k vypuknutí a prohlubování hypoteční a finanční krize. V roce 2010 zaplatila Goldman Sachs za urovnání podobné žaloby SEC 550 milionů dolarů.

SEC uvedla, že JP Morgan neinformovala investory, že prodávané hypoteční dluhopisy jsou v podstatě nedobytné. Obě banky také podle komise nedostatečně informovaly o praktikách, které jim z těchto papírů umožňují profitovat.


Čtěte také:

Americká důchodkyně zažalovala 12 nadnárodních bank

Banky UBS a Credit Suisse propustí tisíce zaměstnanců


JP Morgan zaplatí SEC 296,9 milionu dolarů a Credit Suisse 120 milionů. Obě banky však v rámci dohody nepřiznaly ani nepopřely vinu. Peníze budou vyplaceny investorům, sdělila SEC.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web