JPMorgan zvedla zisk o 23 procent

13.10.2010 14:04   |  

Výsledková sezona velkých amerických bank odstartovala lépe, než analytici očekávali. Druhá největší americká banka JP Morgan zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 23 procent na 4,42 miliardy dolarů. Ve stejném období loni banka vydělala 3,59 miliardy dolarů. Bance pomohly k zisku nižší ztráty z úvěrů ve spotřebitelské divizi a v divizi kreditních karet.

Zisk na akcii tak činil 1,01 dolarů, analytici v průzkumu agentury Bloomberg čekali 88 centů. Ve stejném období loni banky dosáhla zisku na akcii ve výši 82 centů.

Divize kreditních karet vykázala zisk ve výši 735 milionů dolarů ve srovnání se ztrátou 700 milionů dolarů ve stejném období loni. V retailovém bankovnictví dosáhla JP Morgan zisku ve výši 907 milionů dolarů ve srovnání se sedmi miliony před rokem.

Zisk hypotečního bankovnictví klesl meziročně o 50 procent na 207 milionů dolarů, neboť banka vynaložila menší část kapitálu určený na špatné úvěry. Vedení banky v té souvislosti oznámilo, že ztráty z hypoték zřejmě zůstanou vysoké i pro několik dalších čtvrtletí. „Pokud se budou ekonomické podmínky zhoršovat, mohou se ztráty na hypotéčních úvěrech zvýšit,“ uvedl generální ředitel banky Jamie Dimon.

Dimon udržel banku v ziskovost během celé finanční krize, když se spoléhal zejména na bankovní poplatky, které vyrovnaly ztráty ze špatných hypoték.

Na kapitálovém trhu byla banka největším upisovatelem akcií a dluhopisů během tří kvartálů roku 2010. Akcie banky před otevřením obchodování po oznámení mírně vzrostly. Od začátku roku titul odepsal tři procenta.

JPMorgan rovněž s výsledky oznámila, že se chystá ve Spojených státech přijmout deset tisíc zaměstnanců.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web