JPMorgan zvýšila zisk o 67 procent

13.4.2011 16:23   |  

Americká banka JPMorgan Chase & Co dosáhla v letošním prvním čtvrtletí zvýšení zisku o 67 procent na 5,56 miliardy dolarů. Překonala tak očekávání analytiků, kteří předpokládali, že banka použije větší díl výnosů na pokrytí předchozích ztrát.

Meziročně se zisky zvýšily dokonce o 74 procent. Výnos na akcii 1,28 dolaru překonal odhad vyplývající z průzkumu agentury Bloomberg mezi analytiky o 13 centů. „Nastavili laťku pro ostatní velmi vysoko a pro ostatní bude obtížné je následovat,“ řekl Bloombergu ekonom Michael Holland.

Všechny hospodářské výsledky druhé největší banky v USA ale nebyly pozitivní. Zájem soukromých klientů o půjčky klesl v prvním kvartálu o 10 procent, a přestože počet půjček pro firemní zákazníky stoupl, nedokázal tuto ztrátu vyvážit.

Banka v březnu po absolvování druhého kola stresových testů získala povolení úřadů ke zvýšení svých dividend, které na konci dubna vyplatí. Dividenda dosáhne 25 centů. JPMorgan také rozhodla, že zpětně odkoupí své akcie v hodnotě 15 miliard dolarů.

JPMorgan obvykle své hospodářské výsledky uveřejňuje jako první z velkých bank a její data slouží analytikům k odhadu výsledků ostatních bank. Akcie JPMorgan na newyorské burze v reakci na zprávu posílily o 1,2 procenta.

Jak ale v prohlášení uvedl šéf banky Jamie Dimon, nekryté hypotéky a s nimi spojené problémy stále způsobují „mimořádně vysoké ztráty“. „Bohužel tyto ztráty budou ještě nějaký čas pokračovat,“ dodal, aniž jejich výši specifikoval. Samotné náklady související se správou nesplacených hypoték a jejich vymáháním se dosud vyšplhaly na 1,1 miliardy dolarů.

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web