Kapitál J&T Banky stoupne na 4,4 miliardy korun

20.7.2011 12:45   |  

J&T Finance Group jako jediný akcionář J&T Banky rozhodl o navýšení kapitálu banky o 350 milionů korun na 4,4 miliardy korun. Navýšení je podle banky prvním krokem v plánu zvýšit její regulatorní kapitál až o jednu miliardu korun.

„Navýšení kapitálu nám umožní rychleji rozvíjet obchodní aktivity, a to zejména na straně úvěrů,“ uvedl generální ředitel J&T Banky Štěpán Ašer.

V roce 2011 pokračoval díky klientským vkladům rychlý růst bilanční sumy banky. Celková aktiva vzrostla od počátku roku o více než 15 procent a koncem června byla 54 miliard korun.


Čtěte také: J&T Banka zvýšila v prvním čtvrtletí zisk meziročně o sedm procent


J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje služby privátního bankovnictví a specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR je J&T Banka od roku 1998, působí i na Slovensku, ve Švýcarsku, v Rusku a na Barbadosu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web