Kapitál J&T Banky stoupne na 4,4 miliardy korun

20.7.2011 12:45   |  

J&T Finance Group jako jediný akcionář J&T Banky rozhodl o navýšení kapitálu banky o 350 milionů korun na 4,4 miliardy korun. Navýšení je podle banky prvním krokem v plánu zvýšit její regulatorní kapitál až o jednu miliardu korun.

„Navýšení kapitálu nám umožní rychleji rozvíjet obchodní aktivity, a to zejména na straně úvěrů,“ uvedl generální ředitel J&T Banky Štěpán Ašer.

V roce 2011 pokračoval díky klientským vkladům rychlý růst bilanční sumy banky. Celková aktiva vzrostla od počátku roku o více než 15 procent a koncem června byla 54 miliard korun.


Čtěte také: J&T Banka zvýšila v prvním čtvrtletí zisk meziročně o sedm procent


J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje služby privátního bankovnictví a specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR je J&T Banka od roku 1998, působí i na Slovensku, ve Švýcarsku, v Rusku a na Barbadosu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Dálnice budou. Česko se s Komisí dohodlo na řešení potíží s EIA

Dálnice budou. Česko se s Komisí dohodlo na řešení potíží s EIA aktualizováno

Česko bude moci už v příštím roce začít s budováním některých z desítky významných dopravních staveb, které dosud blokovaly staré posudky vlivu na životní prostředí (EIA). O… více

Komerční prezentace
Mobilní web