Karel Nováček: z tenisty bankéřem

2.4.2010 7:25   |  

Bývalý úspěšný tenista Karel Nováček (45), který po ukončení profesionální tenisové kariéry v roce 1996 pracoval na Floridě jako privátní bankéř v bance Morgan Stanley, se vrátil do České republiky a od února pracuje v tuzemské pobočce UniCredit Bank.

„Je to zřejmě nejkvalifikovanější privátní bankéř v Česku s průpravou z globální renomované firmy, mohu jednoznačně říci, že vzájemná spolupráce se osvědčila,“ pochvaluje si jeho angažmá ředitel privátního bankovnictví UniCredit Jan Troníček.

„Můj návrat do České republiky měl více důvodů. Jednak to bylo určité přání mé rodiny, neboť moje maminka žije v Prostějově, jednak se naskytla příležitost pracovat pro jednu z elitních evropských bank. Mám opravdu dobrý pocit z toho, že jsem nazpět v Česku,“ uvedl Nováček pro deník E15.

Nováček je pravidelným účastníkem červnového tenisového turnaje v rodném Prostějově, jehož tradičním sponzorem je banka UniCredit. Právě od loňského setkání Nováčka s milovníkem tenisu a šéfem UniCredit Bank Jiřím Kunertem se začala rodit myšlenka nástupu Karla Nováčka do služeb české dcery italské banky.

Nováček během dvanáctileté profesionální tenisové kariéry vydělal čtyři miliony dolarů. Za tu dobu vyhrál 13 turnajů ATP, hrál i semifinále US Open a dotáhl to až na osmého hráče světa. Po odchodu z tenisového světa začal ve 31 letech pracovat pro banku Morgan Stanley. „O investice a burzu jsem se zajímal, už když jsem hrál tenis. Teď je ze mě profík, ale také mám velkou odpovědnost. Komu se starám o peníze? Spoustě lidí, ale třeba i několika českým klukům, kteří hrají NHL,“ uvedl v rozhovoru pro deník Blesk v roce 2001.

Snahu oslovovat úspěšné sportovce a spravovat jejich majetek mají i další tuzemské banky zaměřené na privátní klientelu. Na členy národní hokejové i fotbalové reprezentace míří například Sal. Oppenheim a UBC. Obě banky už také v minulosti se špičkovými sportovci externě spolupracovaly.

Autor: Tomáš Skřivánek

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web