Katastrofy budou letos stát pojišťovny ve světě méně než než loni

Přírodní i lidmi způsobené katastrofy ve světě budou stát letos pojišťovny méně než loni, zejména díky slabé sezoně hurikánů v Atlantiku. Počet obětí na životech ale kvůli nahromadění katastrof v chudých zemích Asie vzroste na více než dvojnásobek, odhadla ve výroční zprávě švýcarská zajišťovna Swiss Re.

 tajfun na Tchaj-wanu
18.12.2015 11:49   |  

Celkové náklady pojišťoven na uhrazení škod z katastrof letos klesnou o 8,6 procenta na 32 miliard dolarů (800 miliard korun), uvedla skupina podle agentury Reuters. Celkové hospodářské ztráty v důsledku katastrof se sníží o 25 procent na 85 miliard dolarů (2,1 bilionu korun), což bude méně než polovina ročního průměru za poslední desetiletí.

Nejnákladnější jednotlivou událostí roku byla únorová sněhová bouře v USA. Ta pojišťovny stála přes dvě miliardy dolarů. V katastrofách letos zemřelo zhruba 26 tisíc lidí. Největší ztráty na životech způsobilo silné zemětřesení v Nepálu, které v dubnu usmrtilo asi 9000 lidí.

Náklady přírodních katastrof klesly, podle Swiss Re se ale zvýšily škody z průmyslových neštěstí a dalších pohrom způsobených lidmi. Nejhorším z těchto případů byly letos srpnové exploze v čínském přístavu Tchien-ťin.


Čtěte také:

Mohutný tajfun zasáhl Tchaj-wan. Čtyři mrtví, desítky zraněných

Tajfun na Filipínách má nejméně 10 tisíc obětí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web