Kauza LIBOR: Barclays zaplatí 120 milionů dolarů

Britská banka Barclays se dohodla, že ve Spojených státech zaplatí 120 milionů dolarů (tři miliardy korun) za urovnání obvinění z manipulací s Londýnskou mezibankovní nabízenou sazbou (LIBOR). Informovali o tom podle agentury Reuters právní zástupci žalující strany.

 Logo Barclays
14.11.2015 8:24   |  

Investoři společnost Barclays obvinili, že se v rámci snahy o manipulaci se sazbou LIBOR spikla s konkurenty. Soudní spor namířený proti celkem 16 bankám investoři zahájili již v roce 2011. Barclays je první bankou, která se v rámci tohoto sporu dohodla na urovnání obvinění.

„Je to velmi dobré urovnání. Mohlo by to prolomit ledy a otevřít cestu dalším urovnáním v tomto sporu,“ uvedla Hilary Scherrerová z právnické společnosti Hausfeld LLP zastupující žalující stranu.

LIBOR je globálně využívanou sazbou, od níž se odvozují úroky pro značné množství soukromých i veřejných transakcí. Dříve ji denně vytvářela Britská bankovní asociace na základě informací, které obdržela od bank. V důsledku skandálu kolem manipulací však loni agenda související s tvorbou sazby přešla na burzovní společnost NYSE Euronext.


Čtěte také:

Banky prodělaly špatné čtvrtletí, Deutsche Bank opustí 15 trhů

První trest v kauze LIBOR: bankéř míří na 14 let za mříže

Pětice velkých bank zaplatí za manipulaci s devizami 5,7 miliardy dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web