KBC emisi akcií ČSOB prý pouze pozastavila

16.3.2011 10:16   |  

Belgická skupina finančních služeb KBC pozastavila emisi akcií ČSOB, která se měla uskutečnit na konci března. Dnešním Lidové noviny (LN) dnes s odvoláním na důvěryhodný zdroj uvedly, že belgičtí majitelé ČSOB emisi několik dní před oznámením zastavili. To, že by k žádné emisi nakonec nemělo dojít, KBC popřela.

„Přípravy prodeje minoritního podílu naší české bankovní dceřiné společnosti pokračují. Jsme v „pohotovostním režimu“, abychom program IPO spustili ve chvíli, kdy budou optimální podmínky pro úspěšný průběh celé transakce,“ uvedla dnes skupina KBC v oficiálním prohlášení.

KBC chtěla peníze získané prodejem použít na splacení části dluhů, které má u vlámské vlády a Evropské komise z doby bankovní krize. Prodej asi 40procentního podílu ČSOB měl vynést řádově 40 miliard korun.

KBC emisi akcií už odložila několikrát a podle zdrojů obeznámených s vývojem dělá vše proto, aby nakonec žádnou emisi akcií dělat nemusela.

Pokud by nakonec k emisi došlo, provede ji ČSOB velmi pravděpodobně až s podporou pololetních výsledků, tedy nejdříve na podzim letošního roku. Emisi akcií založenou na výsledcích loňského hospodaření, kdy vydělala přes 13 miliard korun čistého, smí totiž banka podle regulatorních pravidel uskutečnit nejpozději na konci března, informují LN.

Autor: čtk, sal

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web