KBC má ve vedení nového risk manažera

26.3.2010 11:10   |  

Představenstvo banky KBC Group NV rozhodla o jmenování Johna Hollowse na funkci hlavního risik manažera KBC Group. Mandát Hollowse začíná platit 29. dubna 2010, tedy poté, co skončí valná hromada banky. Hollows vystřídá Christiana Defrancqa, který byl za řízení rizika členem výkonného výboru KBC Group od 1. září 2009.

Johna Hollowse, který dosud řídil aktivity KBC ve střední a východní Evropě a Rusku a byl členem představenstva banky, má nahradit podle rozhodnutí vedení společnosti Marko Voljč, v současné době generální ředitel K & H Bank a Country Manager v Maďarsku. Nástupce Marka Voljče bude jmenován, podle prohlášení KBC, v nejbližších dnech.

Kdo je Chris Defrancq

Má titul z matematiky z Univerzity v Gentu a titul v pojistně-matematických vědách na KU Leuven. Kariéru v KBC začal v roce 1998, když byl jmenován manažerem IT a organizace. V květnu 2006 se stal provozním ředitelem „společných“ služeb a operací divize KBC Group NV.

Kdo je John Hollows

John Hollows získal titul v oboru právo a ekonomie na Cambridge University. Mezi roky 1978 a 1991 pracoval pro Barclays Bank v Londýně, a následně od roku 1991 jako country manager pro Barclays Bank v Tchaj-wanu. V roce 1995 nastoupil do KBC Bank a v roce 1996 byl jmenován country managerem operací v Šanghaji a v roce 1999 se stal generálním ředitelem pro asijsko-pacifickou oblast, kde byl zodpovědný za deset poboček v šesti zemích. Generálním ředitelem K & H Bank, která působí v Maďarsku, byl jmenován v roce 2003, a v květnu 2006 se stal generálním ředitelem bankovnictví pro střední Evropu skupiny KBC v Bruselu. Dne 1.září 2009 byl jmenován generálním ředitelem pro střední a východní Evropu a Rusko a členem výkonného výboru KBC Group NV.

Kdo je Marko Voljč

Promoval s titulem v ekonomii na univerzitě v Lublani a Bělehradu. V létech 1976 až 1979 pracoval jako vedoucí analytického oddělení Národní banky Slovinska. Od roku 1979 až do roku 1992 pracoval pro Světovou banku ve Washingtonu DC a Mexico City. V roce 1992 nastoupil do Nova Ljubljanska Banka ve Slovinsku jako prezident a generální ředitel. V roce 2004 se stal generálním ředitelem pro střední Evropu KBC. V květnu 2006 byl jmenován generálním ředitelem K & H Bank a stal se také country Managerem pro maďarské operace.
Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web