KBC meziročně zvýšila zisk o tři procenta

10.11.2010 12:17   |  

Belgické bankovní a pojišťovací skupině KBC, která v tuzemsku vlastní ČSOB, narostl meziročně čistý zisk za třetí čtvrtletí o tři procenta na 545 milionů eur, tedy 13,4 miliardy korun.

Z rozboru dat vyplývá, že čisté výnosy skupiny meziročně vzrostly o 3,2 procenta na 545 milionů eur. KBC v prohlášení k výsledkům uvedla, že nebude potřebovat další kapitál pro splnění požadavků nových bankovních pravidel Basel III. Čeští analytici v této souvislosti míní, že avizované uvedení primární emise (IPO) české ČSOB na burzu kvůli splacení vládní pomoci tak může být odloženo.

Agentura Bloomberg cituje z prohlášení KBC, kteřé říká, že peněžní skupina čeká na lepší podmínky pro uvedení IPO na trh. Faktem ale je, že bance od druhého čtvrtletí roku vzrostl objem opravných položek k nespláceným úvěrům o 28 procent na 356 milionů eur. Objem úvěrů, které jsou nejméně tři měsíce v prodlení, se nyní zvýšil o 4 procenta.

Bez zahrnutí mimořádných příjmů a výdajů dosáhl čistý výsledek bankovní skupiny 445 milionů eur proti 554 milionům za druhé čtvrtletí a 631 milionům eur za třetí čtvrtletí loni. Divize KBC pro střední a východní Evropu přispěla do výsledku hospodaření 53 miliony eur. Proti druhému čtvrtletí je to ale pokles o 59 milionů. Analýza KBC to přisuzujE zaúčtování bankovní daně za celý rok v Maďarsku.

ČSOB má oznámit výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí 2010 odpoledne. Někteří analytici soudí, že by se zisk ve třetím čtvrtletí mohl pohybovat okolo tří miliard korun.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web