KBC prodala KBC Asset Management UK

2.6.2010 13:57   |  

Belgická skupina KBC oznámila, že dokončila odprodej londýnské KBC Asset Management UK jejímu managementu. KBC AM UK má ve správě aktiva v hodnotě 755 milionů liber. Přestože měla KBC AM UK v posledních letech pozitivní výsledky, již nebyla považována za součást klíčové strategie.

KBC se chce soustředit na klíčové trhy, kterými pro ně jsou Belgie a střední a východní Evropa. „Rozhodnutí prodat KBC AM UK zapadá do naší aktualizované strategie a jsem rád, že se nám podařilo docílit dohody, která odráží kvalitu firemních aktiv, a jsme přesvědčeni, že vize Simona Radforda a jeho týmu zajistí kontinuitu,“ uvedl Danny De Raymaeker, předseda správní rady KBC AM NV.

KBC AM UK se zaměřuje na přímé a nepřímé investice do realit pro institucionální investory. Je stoprocentně vlastněna KBC AM NV, která je zase celá vlastněna mateřskou skupinou KBC. Všech 18 současných zaměstnanců přejde do nově vytvořené společnosti. Obě strany se dohodly, že nezveřejní finanční detaily celé transakce.

Generální ředitel KBC AM UK Simon Radford dodává: „Jsem pyšný na to, že náš tým bude pokračovat v budování úspěšné franšízy pod novým jménem Lothbury Investment Management.“

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

V rámci pražské MHD dnes začaly platit změny v provozu tramvají. V Praze změní trasu devět tramvajových linek, přibudou tři nové a 12 linek zůstane beze změny. Náklady na provoz… více

Mobilní web