Kdo jsou čeští dolaroví milionáři? Většinou muži, co investují opatrně

Čeští a slovenští dolaroví milionáři jsou v drtivé většině vysokoškoláci těsně po padesátce. Nejčastěji jsou majiteli firem, vedoucími pracovníky v roli zaměstnance nebo osoby samostatně vydělečně činné. Ženy jsou mezi milionáři ojedinělé. Vyplývá to ze studie Wealth Report J&T Banky.

 Dolary (ilustrační foto)
3.6.2015 18:28   |  

Ve světě investic jsou dolaroví milionáři spíše opatrní, ukázal průzkum. Vybírají si zejména bezpečné investice. K tomuto postoji je údajně vede obava z nestabilní politické a ekonomické situace, jako je například krize na Ukrajině. I přes určitý konzervatismus se z chování dolarových milionářů dá vyčíst narůstající investiční apetit, který roste díky konjunktuře v některých odvětvích, uvádí průzkum.

Pro české i slovenské dolarové milionáře jsou prý zajímavé investice do akcií zahraničních firem, nákup firem a start-upy. V České republice si v porovnání se Slovenskem vedou výrazně lépe konzervativnější nástroje a uchovatelé hodnot, jako jsou zemědělská půda, stavební pozemky či rezidenční nemovitosti, které mohou odrážet oživení českého trhu s nemovitostmi.

Znatelný meziroční pokles u českých dolarových milionářů zažily investice do nákupu firem. Naopak větší oblibě se u českých dolarových milionářů těší alternativní investice či obchody s měnami, zjistil průzkum.

V investičním portfoliu dolarových milionářů lze najít zejména investice, od kterých milionáři očekávají nejzajímavější zhodnocení. Výjimkou jsou jen termínované vklady, které za atraktivní z hlediska výnosu považuje pouze jedno procento českých dolarových milionářů a ve svém portfoliu je vlastní téměř polovina (45 procent v Česku, 55 procent na Slovensku), tvrdí průzkum.

J&T banka wealth report 2015
Průzkum, který probíhal mezi únorem až březnem 2015, provedla J&T Banka ve spolupráci s agenturou Perfect Crowd. Do průzkumu se zapojilo celkem 301 respondentů z řad dolarových milionářů (193 Čechů a 108 Slováků).

Čtěte také:

Kdo jsou čeští dolaroví milionáři? Vysokoškoláci okolo padesátky

Mezi Čechy je již šest dolarových miliardářů, přibyli Vítek a Tykač

Autor: rap

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web