Kdo jsou čeští dolaroví milionáři? Většinou muži, co investují opatrně

Čeští a slovenští dolaroví milionáři jsou v drtivé většině vysokoškoláci těsně po padesátce. Nejčastěji jsou majiteli firem, vedoucími pracovníky v roli zaměstnance nebo osoby samostatně vydělečně činné. Ženy jsou mezi milionáři ojedinělé. Vyplývá to ze studie Wealth Report J&T Banky.

 Dolary (ilustrační foto)
3.6.2015 18:28   |  

Ve světě investic jsou dolaroví milionáři spíše opatrní, ukázal průzkum. Vybírají si zejména bezpečné investice. K tomuto postoji je údajně vede obava z nestabilní politické a ekonomické situace, jako je například krize na Ukrajině. I přes určitý konzervatismus se z chování dolarových milionářů dá vyčíst narůstající investiční apetit, který roste díky konjunktuře v některých odvětvích, uvádí průzkum.

Pro české i slovenské dolarové milionáře jsou prý zajímavé investice do akcií zahraničních firem, nákup firem a start-upy. V České republice si v porovnání se Slovenskem vedou výrazně lépe konzervativnější nástroje a uchovatelé hodnot, jako jsou zemědělská půda, stavební pozemky či rezidenční nemovitosti, které mohou odrážet oživení českého trhu s nemovitostmi.

Znatelný meziroční pokles u českých dolarových milionářů zažily investice do nákupu firem. Naopak větší oblibě se u českých dolarových milionářů těší alternativní investice či obchody s měnami, zjistil průzkum.

V investičním portfoliu dolarových milionářů lze najít zejména investice, od kterých milionáři očekávají nejzajímavější zhodnocení. Výjimkou jsou jen termínované vklady, které za atraktivní z hlediska výnosu považuje pouze jedno procento českých dolarových milionářů a ve svém portfoliu je vlastní téměř polovina (45 procent v Česku, 55 procent na Slovensku), tvrdí průzkum.

J&T banka wealth report 2015
Průzkum, který probíhal mezi únorem až březnem 2015, provedla J&T Banka ve spolupráci s agenturou Perfect Crowd. Do průzkumu se zapojilo celkem 301 respondentů z řad dolarových milionářů (193 Čechů a 108 Slováků).

Čtěte také:

Kdo jsou čeští dolaroví milionáři? Vysokoškoláci okolo padesátky

Mezi Čechy je již šest dolarových miliardářů, přibyli Vítek a Tykač

Autor: rap

Komentáře

Čtěte také

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku aktualizováno

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) předloží ve středu vládě návrh půjčit těžební firmě OKD, která je v insolvenci, 700 milionů korun. Půjčí je státní podnik Prisko,… více

Mobilní web