Kejval: Sazka by měla zvážit i nabídky Synotu a KKCG

17.2.2011 16:31   |  

Podle předsedy veslařského svazu a místopředsedy Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřího Kejvala chce výbor posoudit všechny nabídky investorů, kteří mají zájem vstoupit do loterijní společnosti Sazka, tedy i firem Synot a KKCG Structured Finance Karla Komárka. Kejval to dnes řekl v České televizi.

„My stále máme - a doufám, že jsou aktuální - nabídky i od dalších investorů, nejenom od Penty a E-Investu, ale také od společnosti Synot a od společnosti pana Komárka. A jako olympijský výbor žádáme, aby byly porovnány a byla vyhodnocena ta výhodnější. Podle mých informací se stále jedná jen s jednou stranou a s tou druhou stranou zatím nebylo započato žádné vyjednávání. To si myslím, že je problém,“ řekl Kejval.

Podle něj má plán firem Penta a E-Invest Martina Ulčáka na záchranu zadlužené Sazky celou řadu neznámých. Nejsou prý zatím uzavřeny smlouvy s loterijní společností, Sazka také nedostala žádné peníze, aby mohla začít splácet dluhy. Akcionáři Sazky, kteří mají dnes od jedné hodiny odpoledne schůzku se zástupci Penty a E-Investu, budou zřejmě konfrontováni se zcela novým návrhem, který by pro ně znamenal, že ztratí v loterijní firmě většinu, napsal server iHned s poukazem na informace získané z několika nezávislých zdrojů z okruhu akcionářů i zájemců o Sazku. Do hry se tak prý nečekaně vrátila varianta, podle níž by investoři přímo navýšili základní jmění v Sazce a tím v loterijní firmě získali 51procentní podíl.

„Dnes odpoledne se koná setkání zástupců akcionářů s představenstvem Sazky, které je bude informovat o probíhajících jednáních. Délka trvání není dopředu stanovena. Žádný výstup zatím není očekáván,“ řekl mluvčí Sazky Jan Tuna. Mluvčí Penty Martin Danko odkázal na Sazku. „Nedomnívám se, že dnes dojde ke zveřejnění nějaké zásadně nové informace,“ dodal.

Mluvčí KKCG Dan Plovajko nechtěl záležitost nijak komentovat. Platnost nabídky holdingu Synot podle mluvčí Magdy Pekařové již vypršela. „Pokud k tomu však budeme vyzváni, rádi ji opět předložíme k projednání. Od počátku preferujeme transparentní vstup do loterijní společnosti Sazka, který by odsouhlasili všichni její akcionáři,“ podotkla.

Sazka minulé pondělí oznámila, že pomoc od společností Penta a E-Invest přijme. Firmy kvůli tomu mezi sebou uzavřely smlouvu o strategickém partnerství a mají poskytnout Sazce tolik peněz, kolik je třeba k odvrácení insolvence. Sportovní svazy, které Sazku vlastní, dostanou podle dohody půjčku, investoři na oplátku získají podíl na zisku Sazky.

Dohoda o investičním vstupu by měla platit 15 let a investoři v ní garantovali pro sportovní svazy roční příspěvek 200 milionů korun. Penta i E-Invest mají podle dohody stejnou pozici a na finanční pomoci se budou podílet rovným dílem.

Sazka je v insolvenčním řízení, jehož návrh podal podnikatel Radovan Vítek přesně před měsícem. Vítek skoupil pohledávky za Sazkou v hodnotě 1,5 miliardy korun. Vlastní také zhruba čtvrtinu jejích dluhopisů. KKCG přihlásila pohledávku 409 milionů korun po splatnosti do insolvenčního rejstříku 10. února.

Vítek se ve středu připojil k návrhu KKCG, která požádala v úterý soud o ustanovení předběžného insolvenčního správce, jenž by měl zabránit Sazce ve volném nakládání s majetkem. Sazka návrhy odmítá a bude se proti nim bránit.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web