Kejval zpochybnil pohledávky za Sazkou za 8,1 miliardy

11.5.2011 14:51   |  

Místopředseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval zpochybnil platnost všech tří více než osmimiliardových pohledávek za společností Sazka.Pohledávky podalo Občanské sdružení Zelený ostrov (OSZO), lichtenštejnská společnost Oldeira Anstalt a kyperská Alfa Capital Holdings. ČOV je členem OSZO.

Pohledávka za 8,1 miliardy korun je největší podanou pohledávkou za Sazkou a vedou se kolem ní největší spory. Zpochybňují ji nejen zájemci o Sazku, investiční skupiny PPF a KKCG, ale i někteří členové Zeleného ostrova, tedy sportovní sdružení.

Insolvenční správce Josef Cupka vyzval OSZO, aby doložilo, zda pohledávku přinesli k Městskému soudu v Praze lidé oprávnění jednat jménem tohoto sdružení. Podle něj u pohledávek bude také záležet na tom, zda je má firma v účetnictví. „Teď jsem dostal dopis od pana Cupky, kde je jednoznačně formulováno, zda evidujeme v účetnictví Zeleného ostrova pohledávku na společnost Sazka ve výši 8,1 miliardy. Na takto formulovanou otázku lze odpovědět pouze ne,“ uvedl dnes Kejval.


Čtěte také: Penta: Zabránit odejmutí licence Sazce bude téměř nemožné


Navíc uvedl, že na jednání OSZO se o pohledávce nejednalo. „Tam se ta pohledávka nedostala na pořad dne, protože vlivem obstrukčního jednání Českého svazu tělesné výchovy, který opustil jednání, jsme nebyli usnášeníschopní a nebyli jsme orgán, který by tuto pohledávku podal, takže jsme o ní ani nehlasovali. Že si to podal pan (Jan) Boháč s panem (Pavlem) Kořanem, to bude asi jejich aktivita osobní, eventuálně ČSTV, ale stoprocentně to není aktivita Zeleného ostrova,“ dodal Kejval.

V případě dalších dvou pohledávek na stejnou sumu Kejval uvedl, že jsou neoprávněné. „Nikdo nepodepisoval s organizací Zelený ostrov žádnou smlouvu, kde by převáděl práva, takže ty (pohledávky) považujeme za zmatečné a bezpředmětné,“ uvedl Kejval.

OSZO je vlastníkem společnosti Bestsport, která je provozovatelem multifunkční haly O2 areny. Bestsport je stejně jako Sazka v úpadku.

Městský soud v Praze v úterý uzavřel počet věřitelů Sazky i celkovou sumu pohledávek a eviduje 2075 věřitelů s pohledávkami za necelých 41,1 miliardy korun. Nyní přihlášky pohledávek posuzuje insolvenční správce. Řada přihlášených pohledávek je však nyní sporných. O jejich platnosti zřejmě rozhodnou soudy.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web