Kejval zpochybnil pohledávky za Sazkou za 8,1 miliardy

11.5.2011 14:51   |  

Místopředseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval zpochybnil platnost všech tří více než osmimiliardových pohledávek za společností Sazka.Pohledávky podalo Občanské sdružení Zelený ostrov (OSZO), lichtenštejnská společnost Oldeira Anstalt a kyperská Alfa Capital Holdings. ČOV je členem OSZO.

Pohledávka za 8,1 miliardy korun je největší podanou pohledávkou za Sazkou a vedou se kolem ní největší spory. Zpochybňují ji nejen zájemci o Sazku, investiční skupiny PPF a KKCG, ale i někteří členové Zeleného ostrova, tedy sportovní sdružení.

Insolvenční správce Josef Cupka vyzval OSZO, aby doložilo, zda pohledávku přinesli k Městskému soudu v Praze lidé oprávnění jednat jménem tohoto sdružení. Podle něj u pohledávek bude také záležet na tom, zda je má firma v účetnictví. „Teď jsem dostal dopis od pana Cupky, kde je jednoznačně formulováno, zda evidujeme v účetnictví Zeleného ostrova pohledávku na společnost Sazka ve výši 8,1 miliardy. Na takto formulovanou otázku lze odpovědět pouze ne,“ uvedl dnes Kejval.


Čtěte také: Penta: Zabránit odejmutí licence Sazce bude téměř nemožné


Navíc uvedl, že na jednání OSZO se o pohledávce nejednalo. „Tam se ta pohledávka nedostala na pořad dne, protože vlivem obstrukčního jednání Českého svazu tělesné výchovy, který opustil jednání, jsme nebyli usnášeníschopní a nebyli jsme orgán, který by tuto pohledávku podal, takže jsme o ní ani nehlasovali. Že si to podal pan (Jan) Boháč s panem (Pavlem) Kořanem, to bude asi jejich aktivita osobní, eventuálně ČSTV, ale stoprocentně to není aktivita Zeleného ostrova,“ dodal Kejval.

V případě dalších dvou pohledávek na stejnou sumu Kejval uvedl, že jsou neoprávněné. „Nikdo nepodepisoval s organizací Zelený ostrov žádnou smlouvu, kde by převáděl práva, takže ty (pohledávky) považujeme za zmatečné a bezpředmětné,“ uvedl Kejval.

OSZO je vlastníkem společnosti Bestsport, která je provozovatelem multifunkční haly O2 areny. Bestsport je stejně jako Sazka v úpadku.

Městský soud v Praze v úterý uzavřel počet věřitelů Sazky i celkovou sumu pohledávek a eviduje 2075 věřitelů s pohledávkami za necelých 41,1 miliardy korun. Nyní přihlášky pohledávek posuzuje insolvenční správce. Řada přihlášených pohledávek je však nyní sporných. O jejich platnosti zřejmě rozhodnou soudy.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web