Kellner chce koupit polskou banku Meritum

24.5.2010 10:07   |  

Společnost Home Credit ze skupiny PPF českého miliardáře Petra Kellnera má zájem o prodávanou polskou banku a úvěrovou společnost Meritum Bank. Píše to dnes polský ekonomický deník Puls Biznesu.

Deník připomíná, že Home Credit už poskytuje půjčky a spotřebitelské úvěry v Rusku, v Kazachstánu, v Bělorusku a na Ukrajině a polský trh by byl vhodným doplňkem.

Meritum je banka se sídlem v Gdaňsku, která na polském trhu působí již od roku 1990. Zaměřuje se na malé a střední podniky. Druhým důležitým pilířem strategie banky je vývoj produktů s oblasti spotřebitelského financování.

Cílem současného vedení je získat do roku 2013 na 300 tisíc nových klientů. Vlastník Meritum Bank, společnost Innova Capital, už od loňska hledá menšinového investora, nicméně podle polských médií by na prodej mohl být i většinový balík. Podle deníku Puls Biznesu je teď potenciálním zájemcem právě Home Credit.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web