Kellner chce zvýšit podíl v italské Generali až na dvě procenta

5.4.2010 19:44   |  

Spoluvlastník finanční skupiny PPF a nejbohatší Čech Petr Kellner chce zvýšit svůj podíl v italské Generali na zhruba dvě procenta. Ve třetí největší pojišťovně v Evropě už koupil 0,3 procenta akcií za 83,5 milionu eur (přibližně 2,12 miliardy korun). Nyní bude realizovat další předjednané nákupy akcií pojišťovny, vyplývá z vyjádření PPF pro ČTK.

Za další akcie by mohl Kellner, který je podle amerického časopisu Forbes 89. nejbohatším člověkem planety s majetkem 7,6 miliardy dolarů (142,3 miliardy Kč) utratit miliardy korun.

Generali spolu s tuzemskou finanční skupinou PPF založila podnik Generali PPF Holding, který vlastní Českou pojišťovnu a je aktivní v 13 zemích střední a východní Evropy.

Italská Assicurazioni Generali SpA loni zvýšila čistý zisk o 52 procent na 1,309 miliardy eur (asi 33,2 miliardy Kč). Zhruba 70 procent akcií pojišťovny je v držení italských subjektů. Generali Group podniká v 65 zemích světa, v nichž má přes 60 milionů klientů. V Česku patří mezi pět největších pojišťoven.

Kellnerův majetek tvoří především aktiva jím ovládané finanční a investiční skupiny PPF. Podle dostupných informací má i rozsáhlý soukromý majetek včetně nemovitostí a hodnotné umělecké sbírky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web