Kellner má zájem o polskou splátkovou firmu Żagiel

12.10.2010 13:23   |  

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera stále hledá příležitosti pro akvizice na polském trhu. Nedávno se Kellnerově společnosti Home Credit sice nepodařilo koupit banku Meritum, nadále se ale snaží získat finančního zprostředkovatele - společnost Żagiel. Ve svém dnešním vydání to píše polský deník Puls Biznesu.

Home Credit nyní podle listu již o koupi Żagielu vyjednává s nynějším vlastníkem - skupinou KBC. Ta koupila Żagiel od Kredyt Banky, která je její dceřinou společností, za cca 350 milionů zlotých (2,2 miliardy korun).

Żagiel je zprostředkovatel finančních produktů s rozsáhlou sítí u obchodníků, kde nabízí splátkové úvěry. Home Credit zprávu nechtěl komentovat. „Mohu jen říci, že máme zájem o na rozvoji na maloobchodním trhu ve střední Evropě a ve středomoří“, řekl E15 Milan Tománek, ředitel komunikace finanční skupiny PPF.

Na jaře chtěl Home Credit koupit menší polskou banku Meritum. Společnost prodával fond Innova Capital. Strany se nedohodly na ceně a vlastníkem finančního domu se stala Evropská banka pro obnovu a rozvoj.

Home Credit kromě Čech působí na Ukrajině, v Rusku, Bělorusku a Kazachstánu, v Polsku zatím ne. V roce 2009 stoupl čistý zisk skupiny meziročně o 19,2 procenta na 54,4 milionu eur (zhruba 1,39 miliardy korun).

Autor: Bartłomiej Mayer

Komentáře

Čtěte také

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Řadu let se v Česku daří držet veřejné náklady na léky na uzdě. Nejdříve díky systému úředního stanovování cen a úhrad podle těch nejnižších v Evropě, pak díky dohodám Všeobecné… více

Mobilní web