Kellner s Komárkem převzali všechny pohledávky Penty za Sazkou

SAZKA sázková kancelář, společný podnik skupin PPF A KKCG, přebrala všechny pohledávky, které skupiny Penta a E-Invest uplatňovaly v insolvenčním řízení společnosti Sazka prostřednictvím společné firmy Gladiolus. Všechny vzájemné právní bitvy tím byly podle zúčastněných stran ukončeny.

Petr Kellner
20.4.2012 11:37   |  

Uzavřené dohody znamenají podle mluvčího KKCG Dana Plovajka ukončení veškerých soudních sporů včetně arbitráže, které byly zahájeny na základě návrhů Penty a s ní spřízněných společností, zejména sporů o platnost prodeje Sazky. Zúčastněné strany se dohodly, že konkrétní obsah a podmínky dohod nebudou zveřejňovat, dodal.

„Uzavřeli jsme kompromisní dohodu, která je akceptovatelná pro všechny strany,“ doplnil mluvčí Penty Martin Danko. Obsahuje také vyřešení arbitrážního sporu mezi Pentou a bankami (LBBW a Commerzbank) na straně jedné a společností SAZKA sázková kancelář na straně druhé. Dohoda byla uzavřena s cílem ukončit více než rok trvající spory, které souvisely s insolvencí Sazky, a zároveň navrátit vztahy mezi zúčastněnými stranami na konstruktivní a věcnou úroveň, podotkl Danko.

Penta prohrála před několika týdny u Rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře v Praze spor se Sazkou o zhruba 300 milionů korun. Sazka poukazovala na údajně nepřiměřenou odměnu Penty za vydávání dluhopisů na stavbu O2 areny. Sazka sázková kancelář, kterou PPF a KKCG vlastní, žalobu proti Pentě převzala.


Dále čtěte:

PPF a KKCG prodaly firmě Canero dvě dceřiné firmy Sazky

Cupka vyplatil půl miliardy prvnímu věřiteli zkrachovalé Sazky


Loterijní byznys zkrachovalé Sazky získaly PPF a KKCG loni v listopadu, když ve výběrovém řízení nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy Kč. Penta podala žalobu na neplatnost smlouvy, tendr podle ní neumožnil korektní a standardní soutěž, která by vygenerovala nejvyšší cenu. Sama se jej kvůli jeho údajné nezákonnosti nezúčastnila a mimo soutěž nabídla za Sazku pět miliard korun.

O ovládnutí Sazky usilovala Penta už dříve. Firmu měla na dosah loni v únoru, když s vedením firmy, tehdejším největším akcionářem ČSTV a firmou E-Invest, uzavřela dohodu o záchraně krachujícího podniku. Jenže Sazka spadla do konkurzu a věřitelský výbor, v němž získaly kontrolu PPF a KKCG, nabídku Penty a E-Investu odmítl.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd… více

Mobilní web