Kellner vydělal na Sazce, skupině PPF loni stoupl zisk na 19 miliard

Skupině PPF loni meziročně stoupl čistý zisk o 511 milionů na 727 milionů eur (18,9 miliardy korun). Důvodem růstu byl hlavně prodej podílu v Sazce. Aktiva skupiny stoupla o polovinu na 21,54 miliardy eur (560 miliardkorun). PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner.

Petr Kellner
4.6.2013 15:40   |  

„Výsledky roku 2012 ovlivnil především prodej 50procentního podílu v Sazce. Vliv měly i výsledky dlouhodobé práce na zvyšování hodnoty našich klíčových aktiv. V rámci skupiny Home Credit se na výsledku hlavní měrou opět podílela ruská Home Credit & Finance Bank. Ukazatele zlepšily i další regiony včetně Asie, stejně jako ostatní klíčová odvětví, kde skupina PPF působí,“ komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny Kateřina Jirásková.

Výnosy stouply o 40 procent a překročily pět miliard eur (130 miliard korun). PPF loni prodala vedle Sazky i podíl v ruské Nomos - Bank. Divize realit zahájila rozsáhlé stavební projekty v Moskvě a Praze.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.


O aktivitách PPF čtěte více:

Šmejc prodal pětiprocentní podíl v PPF téměř za 12 miliard

Bývalý akcionář PPF Šmejc získal podíl v Home Creditu a v Air Bank

PPF chce dál být čtvrtým operátorem, bojí se ale tlaku „trojky“ na aukci


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Babiš je po protikuřáckém zákonu otrávený, Sobotka podle něj lže

Babiš je po protikuřáckém zákonu otrávený, Sobotka podle něj lže aktualizováno

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš je po dnešním hlasování Sněmovny o protikuřáckém zákonu "otrávený" z dění ve vládní koalici. Novinářům v Bruselu řekl, že premiér… více

Komerční prezentace
Mobilní web