Kellner získal licenci pro Air Bank, otevřít by měla ještě letos

3.6.2011 11:24   |  

aktualizováno Skupina PPF Petra Kellnera získala od České národní banky bankovní licenci. V Česku tak může začít působit nová banka - Air Bank. Nabízet občanům bankovní služby chce začít ještě letos, ve druhé polovině roku. Rozhodnutí ČNB nabylo právní moci v úterý.

Licenci centrální banky získala stoprocentní dceřiná společnost PPF Brusson, která o ni požádala loni v červnu. Teď Brusson zahájil proces přejmenování na Air Bank a požádal o zápis do Obchodního rejstříku.

„Za dlouhá léta, kdy v různých zemích podnikáme ve finančních službách, jsme nashromáždili dostatek zkušeností a získali kvalitní manažery. Na těchto znalostech a osobnostech jsme teď postavili banku, která bude jednoduchá, srozumitelná a hlavně hodně osobní. Věříme, že značka Air Bank brzy získá své místo na vysoce konkurenčním českém bankovním trhu,“ popsal vizi PPF její akcionář Jiří Šmejc.

Air Bank doplní bankovní aktivity PPF zaměřením na běžné střadatele

PPF už v současnosti poskytuje bankovní služby pod hlavičkou PPF Banka. Ta se zaměřuje hlavně na firemní klientelu, municipality a podnikatele. Air Bank se má podle dřívějších vyjádření zaměřit na klienty z řad občanů a menších firem. „Plánujeme spustit plnohodnotnou retailovou banku, tedy včetně poboček a internetového bankovnictví. Budeme se soustředit na koncové zákazníky, ne na firemní,“ uvedl pro server FinExpert budoucí mluvčí Air Bank Rostislav Kocman.


Čtěte více:

Bude Air Bank první bankou, kterou mají lidé rádi?

Budoucí Kellnerova banka už najímá zaměstnance


Základní jmění společnosti Brusson, jejímž jediným akcionářem je holandská PPF Group N.V., dosahuje 500 milionů korun. Budoucí výrazně retailové orientaci banky napovídá, že do čela představenstva Brussonu byl dnes jmenován Erich Čomor, který se přechází z pozice generálního ředitele Home Creditu.

PPF Group, jejíž hlavním akcionářem s více než 90 procenty je nejbohatší Čech Petr Kellner, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Aktiva skupiny dosahují přibližně 12 miliard eur (zhruba 300 miliard korun) a zahrnují společnosti z bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky, těžby drahých kovů, nemovitostí a maloobchodu.

V létě otevře také Zuno Bank

Český bankovní trh navíc vedle Air Bank rozšíří ještě Zuno Bank, která zahájí činnost v průběhu léta. Online banka ZUNO, která již funguje na Slovensku, patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International. ZUNO je online banka. Od loňska úspěšně funguje na Slovensku, letos spustí provoz v Česku, v příštích letech v Maďarsku a Polsku.“

Autor: vrb

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web