Kellnerova Air Bank zahájí provoz na přelomu září a října

8.6.2011 14:40   |  

Air Bank ze skupiny PPF Petra Kellnera, která na konci května získala licenci České národní banky, zahájí provoz na přelomu září a října. Fungovat bude jako plnohodnotná banka včetně pobočkové sítě. Zpočátku bude nabízet běžné a spořicí účty včetně transakcí a elektronického bankovnictví. V první polovině příštího roku pak nabídne úvěrové produkty a v roce 2013 i hypotéky nebo investiční produkty. Během prvního roku činnosti chce banka získat 70 tisíc klientů.

Banka plánuje poskytovat služby fyzickým osobám a podnikatelům, právnickým osobám ne. Klienti za ně budou muset platit.

„Věříme, že klienti si za kvalitní služby rádi zaplatí. Budeme ale konkurenceschopní,“ uvedl šéf banky Erich Čomor.

Během prvního roku činnosti chce Air Bank získat 70 tisíc klientů, ze ztráty do zisku se chce dostat ve třetím roce činnosti. V pátém roce činnosti plánuje čtyř až pětiprocentní podíl na trhu, což je zhruba 250 tisíc aktivních klientů.


Čtěte také:

Bude Air Bank první bankou, kterou mají lidé rádi?

Zuno Bank vstoupila na slovenský trh, příští rok se chystá do Česka


Na počátku činnosti banka nabídne služby na osmi až 12 pobočkách v Praze, Brně, Ostravě, Ústí nad Labem, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích nebo ve Zlíně. „U našich poboček jsme se neinspirovali podobou standardních bankovních poboček, ale spíše oblíbenými obchody,“ uvedl Čomor.

Banka by měla mít na konci prvního roku své činnosti zhruba 200 zaměstnanců, z toho 50 ve své centrále, 120 na pobočkách a 25 v call centru.

Air Bank rozšírí dosavadní bankovní aktivity PPF

Skupina PPF už v současnosti poskytuje bankovní služby pod hlavičkou PPF Banka. Ta se zaměřuje hlavně na firemní klientelu, municipality a podnikatele. Air Bank má bankovní aktivity PPF doplnit zaměřením na běžné střadatele.

Důraz na retailovou orientaci banky potvrdilo i to, že do čela banky byl jmenován Erich Čomor, který tam přešel z pozice generálního ředitele Home Creditu.

Na český trh se chystá také Zuno Bank

Další novou bankou, která letos vstoupí na český bankovní trh, je Zuno Bank. Tato online banka zahájí podle mluvčí Pavly Renčínové činnost v průběhu léta. Zuno Bank, která již funguje na Slovensku, patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International.

Autor: vrb, čtk

Komentáře

Čtěte také

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci aktualizováno

Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání.… více

Mobilní web