Kellnerova banka HCFB loni v Rusku téměř zdvojnásobila čistý zisk

2.3.2011 9:11   |  

Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), patřící skupině PPF finančníka Petra Kellnera, loni téměř zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 9,4 miliardy rublů (zhruba 5,8 miliardy korun). Oznámila to dnes banka, která v Rusku patří k největším hráčům na trhu spotřebitelských úvěrů.

HCFB za rok 2009 vykázala čistý zisk 5,2 miliardy rublů (skoro 3,3 miliardy korun podle tehdejšího kurzu). V roce 2008 banka vydělala 3,66 miliardy rublů (asi 2,2 miliardy korun podle tehdejšího kurzu).

Banka během loňského roku půjčila celkem 75,3 miliardy rublů, o 28 procent více než v předchozím roce, čímž celkový objem úvěrů přesáhl předkrizovou úroveň. Podíl včas nesplacených půjček klesl k necelým sedmi procentům z celkového objemu, oproti téměř 13 procentům ke konci roku 2009. HCFB tak dosáhla historicky nejlepší úrovně kapitálové přiměřenosti.

HCFB je součástí společnosti Home Credit Group, která patří do skupiny PPF. V té ovládá většinu Kellner.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web