Kellnerova PPF žaluje účelové obsazení Ingosstrachu Děripaskou

Boj o ruskou pojišťovnu Ingosstrach mezi ruským magnátem Olegem Děripaskou a českým miliardářem Petrem Kellnerem pokračuje. Kellnerova PPF Investments (PPFI), která je stejně jako Děripaskova firma Basic Element akcionářem Ingossstrachu, podala u moskevského soudu stížnost na obsazení představenstva pojišťovny výhradně Děripaskovými lidmi.

 Oleg Děripaska
11.5.2012 13:50   |  

PPFI podala žalobu u moskevského arbitrážního soudu po včerejší schůzi akcionářů, na které bylo do vedení Ingosstrachu zvoleno všech devět lidí nominovaných Děripaskovým Basic Elementem, zatímco seznam kandidátů navrhovaných skupinou PPF byl zcela ignorován. O podání žaloby informovala skupina PPF agenturu Bloomberg.

Česká firma také uvedla, že jí bylo bráněno v rozhodování o „kontraktech v hodnotě miliard rublů“ mezi Ingosstrachem a spřízněnými skupinami.

„Postoje českých akcionářů, kteří neustále podávají nové žaloby, velice litujeme,“ reagoval na dotaz Bloombergu člen Basic Elementu Michail Volkov.


Čtěte také:

Kellner má prý podíl v Ingosstrachu prodat do konce dubna

Kellner uspěl v bitvě s Děripaskou


PPF bojuje o vliv v pojišťovně Ingosstrach od chvíle, kdy v něm koupila podíl v roce 2007. V březnu agentura Vedomosti informovala, že skupina zvažuje prodej svého podílu státní firmě VTB. Česko italští akcionáři vlastní v pojišťovně Ingosstrach 38,5 procent akcií.

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

První dáma Spojených států na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonovou a postavila se proti volbě Donalda Trumpa prezidentem. Od komentátorů z obou… více

Mobilní web