Kellnerova PPF žaluje účelové obsazení Ingosstrachu Děripaskou

Boj o ruskou pojišťovnu Ingosstrach mezi ruským magnátem Olegem Děripaskou a českým miliardářem Petrem Kellnerem pokračuje. Kellnerova PPF Investments (PPFI), která je stejně jako Děripaskova firma Basic Element akcionářem Ingossstrachu, podala u moskevského soudu stížnost na obsazení představenstva pojišťovny výhradně Děripaskovými lidmi.

 Oleg Děripaska
11.5.2012 13:50   |  

PPFI podala žalobu u moskevského arbitrážního soudu po včerejší schůzi akcionářů, na které bylo do vedení Ingosstrachu zvoleno všech devět lidí nominovaných Děripaskovým Basic Elementem, zatímco seznam kandidátů navrhovaných skupinou PPF byl zcela ignorován. O podání žaloby informovala skupina PPF agenturu Bloomberg.

Česká firma také uvedla, že jí bylo bráněno v rozhodování o „kontraktech v hodnotě miliard rublů“ mezi Ingosstrachem a spřízněnými skupinami.

„Postoje českých akcionářů, kteří neustále podávají nové žaloby, velice litujeme,“ reagoval na dotaz Bloombergu člen Basic Elementu Michail Volkov.


Čtěte také:

Kellner má prý podíl v Ingosstrachu prodat do konce dubna

Kellner uspěl v bitvě s Děripaskou


PPF bojuje o vliv v pojišťovně Ingosstrach od chvíle, kdy v něm koupila podíl v roce 2007. V březnu agentura Vedomosti informovala, že skupina zvažuje prodej svého podílu státní firmě VTB. Česko italští akcionáři vlastní v pojišťovně Ingosstrach 38,5 procent akcií.

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web