Kellnerova PPF zveřejnila výroční zprávu

9.8.2010 7:43   |  

Především novými fotografiemi všech čtyř, jinak fotografům nepříliš často pózujících spolumajitelů a názornými grafikami dokumentujícími strukturu holdingu, je zajímavá nová výroční zpráva největší tuzemské finanční skupiny PPF, kterou na konci minulého týdne rozvezli kurýři do pražských redakcí.

„Rok 2009 byl rokem pokračující globální krize. Z pohledu PPF byl však také obdobím příležitostí, kterých jsme využili,“ píše v úvodním slově Petr Kellner, vlastník 94,25 procenta akcií skupiny. A popisuje rozvoj Home Creditu v Rusku, Vietnamu a v Číně a zdůvodňuje jeho zakonzervování na Ukrajině.

Ze strategických partnerství vyzdvihuje rozšíření spolupráce s italskou pojišťovnou Generali o oblast financování a navázání spojenectví s ruskou finančně-průmyslovou skupinou ICT, s níž PPF rozvíjí ruskou Nomos banku a těžební společnost Polymetal.

Z tuzemských partnerství Kellner výslovně vyzdvihuje vytvoření Energetického a průmyslového holdingu a spolupráci s Danielem Křetínským a skupinou J&T. „Z roku 2009 vycházíme posíleni. Máme diverzifikovanější byznys, více rozložené zdroje výnosů, novou kvalitu obchodních partnerství. Věřím, že se následující léta budou vyznačovat oživením trhů a přinesou zase jinak zajímavé investiční možnosti,“ uzavírá předmluvu Kellner.

Výroční zprávu pro PPF vytvořilo grafické studio Najbrt, produkci zajistila agentura B. I. G. Prague. Obě firmy připravují výroční zprávu PPF již více než deset let.

Autor: Tomáš Skřivánek

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web