Kellnerově Air Bank vyšel tah s úvěry, ztrátu snížila o 83 procent | E15.cz

Kellnerově Air Bank vyšel tah s úvěry, ztrátu snížila o 83 procent

Kellnerově Air Bank vyšel tah s úvěry, ztrátu snížila o 83 procent
Air Bank
• 

ČTK

Air Bank, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, snížila ve třetím čtvrtletí ztrátu na 66,2 milionu korun z 398 milionů ve stejném období loni. Do zisku se banka plánuje dostat v roce 2015.

„Důležitým faktorem pro budoucí ziskovost banky je úspěšný start poskytování spotřebitelských úvěrů, které Air Bank spustila v říjnu 2012. Od ledna do konce září letošního roku jsme retailovým zákazníkům poskytli úvěry v objemu 1,9 miliardy korun,“ uvedl finanční ředitel Air Bank Pavel Pfauser. K rychlému růstu poskytnutých úvěrů prý pomohla i nová služba refinancování, kterou Air Bank spustila na začátku letošního července. Na přelomu roku plánuje Air Bank rozšířit nabídku úvěrů také o konsolidaci více úvěrů do jednoho.

Vedle rostoucích výnosů ze spotřebitelských úvěrů přispěly k výraznému snížení ztráty banky především výnosy z dluhopisového portfolia banky a z prostředků umístěných v rámci skupiny PPF. Čisté provozní výnosy banky se tak zvýšily proti stejnému období loni téměř stonásobně na 549 milionů korun Její provozní náklady se meziročně zvýšily o 24 procent na 614 milionů korun.

Počet klientů Air Bank k 30. září 2013 meziročně vzrostl o 185 procent na více než 186 tisíc, objem vkladů klientů meziročně narostl o 77 procent na 44 miliard korun.

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu fungovat v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank to byla internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Banky lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost nebo výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. Skupina PPF, do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Air Bank opět útočí. Klienty vábí na jediný opravdu úročený běžný účet

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!