Kellnerově PPF klesl čistý zisk o devět procent, brzdí ji Rusko

PPF klesl v pololetí čistý zisk o devět procent na 9,6 miliard korun, důvodem je ekonomický vývoj v Rusku. Nejvýznamnější ekonomické události první poloviny roku se ale pro PPF odehrály v Česku, kde PPF koupila majoritu v O2 a prodala svůj podíl v energetické skupině EPH.

 Petr Kellner
31.10.2014 15:26   |  

V meziročním srovnání klesl čistý zisk skupiny PPF na 346 milionů eur (zhruba 9,6 miliardy korun). Aktiva skupiny stoupla od začátku roku o 16 procent na rekordních 24,19 miliardy eur (cca 672 miliard korun).

„Zatímco Rusko zpomaluje, což má vliv i na výsledek hospodaření (PPF), naše investiční aktivity rostou. Dynamický růst realizujeme zejména v Asii, ale i v ČR a západní Evropě,“ uvedla finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

Vlastní kapitál skupiny PPF připadající na akcionáře vzrostl proti konci loňského roku o 386 milionů eur a v pololetí činil 5,448 miliardy eur (151,3 miliardy korun).

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, těžbu nerostů, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V Česku vedle nedávné akvizice O2 působí v bankovnictví, finančních službách, realitách či biotechnologiích


Čtěte také:

Rusko zvýšilo sazby už na 9,5 procenta. Doplácí na ukrajinskou krizi

Kellner je na dosah ovládnutí O2. Postaral se o to, aby akcie koupil levně

Zeman vzal Kellnera k čínskému prezidentovi, pak odletěl do Česka s PPF

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web