Kellnerově PPF loni klesl čistý zisk o 277 milionů eur

Skupině PPF v roce 2013 klesl čistý zisk o 277 milionů eur na 450 milionů eur (zhruba 16,4 miliardy korun). Skupina omezila svůj byznys v Rusku. Hospodaření vyvažují rostoucí čísla v Asii.

Petr Kellner
30.5.2014 7:59   |  

Loňský zisk je podle PPF v porovnání s rokem 2012 srovnatelný výsledek z vlastního podnikání. Na mimořádné hodnotě čistého zisku roku 2012 se totiž podílel především zisk z prodeje aktiv. Aktiva skupiny se snížila o tři procenta na 20,9 miliardy eur (v přepočtu asi 573 miliard korun).

Výnosy skupiny PPF loni meziročně vzrostly o čtvrtinu na 6,283 miliardy euro (172 miliard korun). Vlastní kapitál připadající na akcionáře činil 5,1 miliardy eur (140 miliard korun) proti předloňským 5,3 miliardy eur (145 miliard korun).

„Pokračovali jsme v teritoriální a oborové diverzifikaci skupiny, významně se rozrostlo portfolio našich realitních investic, a to i směrem do západní Evropy, zejména akvizicí řady kancelářských budov v Nizozemsku,“ uvedla finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

PPF omezila byznys v Rusku, čísla vylepšuje Asie

Kellnerova společnost naopak omezovala bankovní aktivity v Rusku, aby snížila dopad na výkonnost klíčových aktiv.
V Rusku se totiž nedařilo ani bance Home Cedit & Finance Bank (HCFB), které se v prvním letošním čtvrtletí propadl zisk meziročně o tři čtvrtiny. To částečně vyvažují rostoucí čísla HCFB v Asii, zejména za poskytování finančních služeb v Číně a ve Vietnamu.

Hodnoty z nejvýznamnější loni oznámené investice, koupě 65,9 procenta v telekomunikační společnosti O2 v Česku a na Slovensku, ve výsledcích ještě nefigurují, dodala firma.

PPF
Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Čtěte také:

PPF koupila nejvyšší pražský mrakodrap City Tower

PPF popírá tvrzení Izvestijí, že je ruská Home Credit na prodej

PPF nabídne akcionářům Telefóniky přes 295 korun za akcii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Internetová televize Stream TV provozovaná vyhledávačem Seznam.cz hodlá letos navýšit peníze na původní tvorbu. Ještě na jaře server ohlásil zvýšení investic o padesát procent,… více

Komerční prezentace
Mobilní web