Kellnerově PPF loni klesl zisk o pětinu na 10,2 miliardy korun

Skupině PPF klesl loni čistý zisk meziročně o zhruba dvacet procent na 372 milionů eur (10,2 miliardy korun). Důvodem je pokles ruské ekonomiky a devalvace rublu. Výnosy skupiny stouply meziročně o 12 procent na sedm miliard eur (asi 192 miliard korun) a aktiva skupiny se loni zvýšila o pět procent na 21,9 miliardy eur (cca 600 miliard korun).

 Logo skupiny PPF
29.5.2015 10:23   |  

„Meziroční růst objemu aktiv i výnosů je výsledkem zejména naší akvizice O2. Naopak na ziskovosti se negativně odrazil především pokles ruské ekonomiky a devalvace rublu,“ komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková. Podle ní skupina nadále pokračuje v opatřeních na zmírnění dopadů ruské krize a soustředí se na další růst spotřebitelského financování v Asii. „V Česku je zásadním projektem oddělení infrastrukturní společnosti Cetin od O2,“ dodala.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle nedávné akvizice v telekomunikacích působí PPF v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích.

Jak tradiční velké společnosti, tak nejmladší rozvíjené české firmy jako jsou Air Bank a Sotio, v Česku loni zaměstnávaly 12 tisíc lidí. Z nich více než tisíc míst bylo vytvořeno v tuzemských centrálách zahraničních poboček díky mezinárodní expanzi PPF.


Čtěte také:

Investiční ředitel PPF Štefunko končí ve funkci

PPF nabídne drobným akcionářům O2 odkup akcií za 227 korun

Kellner prodal zbytek Generali PPF Holdingu Italům. Získal 35 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Mobilní web