Kellnerově PPF loni klesl zisk o pětinu na 10,2 miliardy korun

Skupině PPF klesl loni čistý zisk meziročně o zhruba dvacet procent na 372 milionů eur (10,2 miliardy korun). Důvodem je pokles ruské ekonomiky a devalvace rublu. Výnosy skupiny stouply meziročně o 12 procent na sedm miliard eur (asi 192 miliard korun) a aktiva skupiny se loni zvýšila o pět procent na 21,9 miliardy eur (cca 600 miliard korun).

 Logo skupiny PPF
29.5.2015 10:23   |  

„Meziroční růst objemu aktiv i výnosů je výsledkem zejména naší akvizice O2. Naopak na ziskovosti se negativně odrazil především pokles ruské ekonomiky a devalvace rublu,“ komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková. Podle ní skupina nadále pokračuje v opatřeních na zmírnění dopadů ruské krize a soustředí se na další růst spotřebitelského financování v Asii. „V Česku je zásadním projektem oddělení infrastrukturní společnosti Cetin od O2,“ dodala.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle nedávné akvizice v telekomunikacích působí PPF v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích.

Jak tradiční velké společnosti, tak nejmladší rozvíjené české firmy jako jsou Air Bank a Sotio, v Česku loni zaměstnávaly 12 tisíc lidí. Z nich více než tisíc míst bylo vytvořeno v tuzemských centrálách zahraničních poboček díky mezinárodní expanzi PPF.


Čtěte také:

Investiční ředitel PPF Štefunko končí ve funkci

PPF nabídne drobným akcionářům O2 odkup akcií za 227 korun

Kellner prodal zbytek Generali PPF Holdingu Italům. Získal 35 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web