Kellnerovi se v Rusku daří, jeho tamní bance vzrostl zisk o pětinu | E15.cz

Kellnerovi se v Rusku daří, jeho tamní bance vzrostl zisk o pětinu

Kellnerovi se v Rusku daří, jeho tamní bance vzrostl zisk o pětinu
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15
30. srpna 2011 • 10:55
Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), patřící skupině PPF finančníka Petra Kellnera v pololetí zvýšila čistý zisk téměř o pětinu na 5,8 miliardy rublů (asi 3,3 miliardy korun). Oznámila to dnes HCFB, která zaujímá čelní pozici na ruském trhu spotřebitelských úvěrů.

Za stejné období loňského roku banka vydělala 4,868 miliardy rublů. V letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o 27 procent na 3,14 miliardy rublů (asi 1,9 miliardy korun.

Bance se během prvního pololetí podařilo zvýšit úvěrové portfolio meziročně o 42 procent na téměř 83 miliard rublů ke konci června. Podíl včas nesplacených úvěrů přitom klesl z prosincových 6,9 na 6,6 procenta. Objem vkladů od obyvatel dosáhl 28,45 miliard rublů.

Home Credit si půjčí miliardy na rozvoj

„Úvěrové portfolio se během posledního roku výrazně zvýšilo, úvěry v hotovosti se prakticky ztrojnásobily,“ uvedl předseda představenstva banky Ivan Svítek a vyjádřil přesvědčení, že vysokou efektivnost a ziskovost se podaří vykázat i v budoucnu.

S cílem dalšího rozvoje HCFB v březnu úspěšně umístil na trhu dluhopisy v celkové hodnotě 500 milionů dolarů a v srpnu získal syndikovaný úvěr 200 milionů dolarů. Do budoucna banka počítá se zvyšováním podílu vkladů od obyvatelstva na svém financování.

HCFB je součástí společnosti Home Credit Group, která patří do skupiny PPF. V té ovládá většinu Kellner. V médiích se už objevily zprávy, že Home Credit do konce roku nabídne čtvrtinu svých akcií za miliardu dolarů na burze.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!